• Wspólnie zadbajmy o środowisko. Nie dopuśćmy do nielegalnego składowania i przewożenia niebezpiecznych odpadów.

  Tylko w ostatnim czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu policjantów zwalczającym przestępczość przeciwko środowisku udaremniono kilkanaście przypadków prób nielegalnego składowania odpadów na terenie m.in. nieczynnych żwirowisk, kopalni odkrywkowych a także składowania odpadów niebezpiecznych na terenie opuszczonych hal magazynowych i pustostanów.

 • W związku z dużym zainteresowaniem filmem MISZMASZ czyli KOGEL MOGEL 3  wyświetlimy dodatkowe seanse !

 • Konkurs na „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2018" rozstrzygnięty!

  Na ulubionego dzielnicowego, w konkursie na „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2018”, można było oddawać głosy do końca stycznia bieżącego roku. Odbywało się to za pośrednictwem pisemnych ankiet, w których można było wpisać powód oddania głosu właśnie na tego dzielnicowego, jak również wypowiedzieć się na temat stanu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz wskazać miejsca zagrożone. Najwięcej głosów w konkursie uzyskał asp. Tomasz Jędrzejczyk z Komisariatu Policji w Myszyńcu. Gratulujemy!

 • Policjanci z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego pomogli mieszkańcowi „naszego” miasta

  Wczorajszego popołudnia, ostrołęccy policjanci, podczas patrolowania ul. Fieldorfa „Nila” w Ostrołęce, zauważyli 35-letniego mężczyznę, który znajdował się w okolicznościach zagrażających jego życiu i zdrowiu. Niezwłocznie udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie ratunkowe. Dzisiaj mężczyzna spotkał się z nimi i podziękował za udzieloną pomoc.

 • Uwaga! Próba oszustwa metodą "na policjanta"!

  Dzisiaj, kilkanaście minut po 14-tej, Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce otrzymał zgłoszenie o próbie dokonania oszustwa metodą "na policjanta", do której doszło w Ostrołęce. Apelujmy o rozwagę i czujność podczas rozmów telefonicznych - szczególnie, gdy osoba podająca się za policjanta żąda od nas pieniędzy lub podania danych dotyczących naszego konta bankowego. O takich sytuacjach informujmy ostrołęcką Policję.

 • „Dzień Służb Mundurowych” w Regionalnym Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu

  Dzień 8 lutego niewątpliwie należał do udanych i niezwykle ciekawych dla dzieci, młodzieży oraz wielu dorosłych z terenu powiatu ostrołęckiego, którzy zdecydowali się odwiedzić Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu. Wszystko za sprawą osób, instytucji i przedstawicieli służb, które przygotowały dla ”naszych” mieszkańców wiele atrakcji.

 • koncert zespołu - akustycznie
  Zespół legenda, działający z powodzeniem od wielu lat w Polsce, jak i poza jej granicami. Debiut płytowy z 1991 roku, był efektowny i głośny. Eklektyczna muzyka formacji Golden Life przypadła do gustu publiczności jak i dziennikarzom. Grupę okrzyknięto zespołem roku, a album Midnight Flowers – płytą roku. Tak zaczęła się droga na szczyt formacji, która miała okazać się wkrótce jedną z ważniejszych na polskiej scenie rockowej.

  spektakl teatralny - premiera
  Ostrołęcka Scena Autorska zaprasza na pierwszą w 2019 roku premierę. "Fircyk..." Franciszka Zabłockiego przeniesie widzów w klimat XVIII-wiecznej Rzeczpospolitej. Główny bohater knując intrygę miłosną sam wpada w jej sidła. Akcja zaczyna się, gdy Fircyk przyjeżdża na wieś do swojego przyjaciela Arysta niedługo po tym jak w Warszawie przetrwonił swój majątek...

  Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu - tym razem naszym gościem będzie Michał Nerwiński, znany ostrołęcki fotograf. Skąd taka pasja? Gdzie najlepiej robić zdjęcia? O tym opowie wszystkim chętnym. Zapraszamy całe rodziny, dzieci i dorosłych!...

  spektakl Teatru Bajlandia z Warszawy
  To wesoła, dynamiczna i pełna zawadiackich zwrotów akcji bajka, przenosząca Dzieci w świat fantazji za sprawą baśniowej muzyki i barwnej scenografii. Dzięki głównym bohaterom dzieci w zabawny sposób poznają świat matematyki, dowiadują się jak cenna jest nauka. Bohaterami są dwaj chłopcy: Kubuś – rezolutny, dzielny, prawdziwy przyjaciel zwalczający wszelkie zło, wzorowy uczeń oraz Ancymon – urwis, jakich mało, matematyczny żółtodziób i nygus...

  wernisaż wystawy
  Wystawa fotografii członków Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego prezentuje różnorodne spojrzenie na fotografię członków OTF. Można będzie zobaczyć zdjęcia o różnorodnej tematyce, które powstały w minionym roku. Fotografie prezentowane na wystawie są autorskim wyborem każdego z członków, którzy zgłosili swoje prace do ekspozycji...

  w wykonaniu wokalistów Studia Piosenki

  Zapraszamy do Klubu Oczko na miłosne wyznania śpiewane przez młodych artystów. Może pomogą one tym, którzy są już zakochani, jak i tym którzy są nieśmiali i obawiają się wyznać swoje uczucie...

  spotkania z muzyką
  Podobnie jak przed dwoma laty, w koncercie jazzowym wystąpi wokalista z towarzyszeniem tria złożonego z gitary elektrycznej, fortepianu oraz perkusji. W poszukiwaniu pięknych piosenek i ciekawych rytmów okrążymy razem z dziećmi kulę ziemską. Zatrzymamy się w Afryce, na Madagaskarze, na Wyspach Ameryki Środkowej, a nawet zanurkujemy pod wodę w poszukiwaniu Małej Syrenki. Nie zapomnimy również o ojczyźnie jazzu - Stanach Zjednoczonych...

  W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Ostrołęckim Centrum Kultury 'wrzała' praca. Może niezbyt ciężka ale na pewno ważna, potrzebna, rozwijająca i przede wszystkim niezwykle przyjemna. Przedstawiamy krótką fotorelację z Klubu Oczko, gdzie odbywały się warsztaty artystyczne: teatralne - dla dzieci i młodzieży, filmowe i wokalne...

 • Uwaga! Wypadek na trasie <a href=Ostrołęka - Czerwin!" />

  Do poważnego wypadku drogowego doszło dzisiejszego poranka na trasie Ostrołęka - Czerwin, w miejscowości Grodzisk Duży. Strażacy i policjanci kierują pojazdy przemieszczające się tą trasą na objazdy, gdyż w miejscu zdarzenia droga jest całkowicie zablokowana. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe, z których wszystkie osoby zostały zabrane do szpitala. Trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Apelujemy o ostrożność. Warunki drogowe są trudne!

 • Poszukiwani świadkowie zdarzeń zaistniałych w Ostrołęce i powiecie

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności zdarzeń zaistniałych na terenie Ostrołęki. Osoby, które mają wiedzę na ten temat lub były bezpośrednimi świadkami, proszone są o kontakt z Dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce (tel. 029-760-14-25 lub 997).

 • „RaP – Rozrywka a Profilaktyka” w Szkole Podstawowej w Obierwii

  W miniony piątek, w Szkole Podstawowej w Obierwii, odbyła się impreza profilaktyczna pn. „RaP – Rozrywka a Profilaktyka”. Nie jest to pierwszy raz, gdy młodzież z tej szkoły i innych zaprzyjaźnionych szkół, promuje modę na życie wolne od uzależnień, wspólną zabawę bez wspomagaczy i wzajemną pomoc. I tym razem w akcji tej wzięło udział wielu ciekawych gości.

 • Ostrołęcki dzielnicowy zatrzymał sprawcę kradzieży i osobę poszukiwaną

  W ostatnich dniach, dzielnicowy z rejonu „Sienkiewicza” i „Łęczysk” dokonał zatrzymania sprawcy kradzieży elektronarzędzi, do której doszło kilka dni wcześniej. Dzięki skuteczności dzielnicowego, mężczyzna usłyszał już zarzuty, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Ponadto ustalił miejsce pobytu i zatrzymał poszukiwaną 17-latkę

 • Kierowcy pod wpływem alkoholu sprawcami zdarzeń drogowych w Ostrołęce i powiecie

  W minionym tygodniu, w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim doszło do kilku zdarzeń drogowych, w których brali udział nietrzeźwi kierujący. Również w trakcie kilku rutynowych kontroli drogowych policjanci ujawnili kierowców znajdujących się w stanie nietrzeźwości, nie posiadających uprawnień lub kierujących pomimo zakazu sądowego.

 • Nowe możliwości „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”

  „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” to ciekawe i proste narzędzie, stworzone zarówno dla mieszkańców, jak też policjantów. Z jednej strony umożliwia ono obywatelom zasygnalizowanie problemu, jaki pojawił się w ich miejscu zamieszkania, a z drugiej strony pozwala Policji zidentyfikować skalę i rodzaj występujących zagrożeń bezpieczeństwa i porządku publicznego. Jest ona istotnym elementem procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, dlatego jest nieustannie udoskonalana.

 • Policjanci Ogniwa Wywiadowczego odzyskali skradziony rower

  Wczoraj, po godzinie 12.00, sprzed „Galerii Bursztynowej” w Ostrołęce został skradziony rower marki „Arkus – Romet”. O fakcie kradzieży, Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce powiadomił wszystkie patrole pełniące służbę na mieście i w powiecie. Sprawca został szybko wytypowany przez policjantów z Ogniwa Wywiadowczego, a do jego zatrzymania i odzyskania roweru doszło już dzisiaj przed godziną 10.00.