• Konkurs plastyczny " Stok nie jest dla bałwanów"

  Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji wzorem lat ubiegłych, 11 stycznia 2020r. inicjuje akcję informacyjno-edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kreci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

 • Koniec poszukiwań ostrołęczanina

  Zakończyły się poszukiwania za zaginionym Jarosławem Jakubiak, mężczyzna wczoraj późnym wieczorem został odnaleziony na terenie Ostrołęki. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w poszukiwania.

 • Zapraszamy na koncert najpięknieszych kolęd i pastorałek w wykonaniu w wykonaniu Ostrołęckiego Chóru Kameralnego i Grupy Wokalnej Gospel....

 • Zaginął mieszkaniec Ostrołęki Jarosław Jakubiak lat 50

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce poszukują 50 - letniego mieszkańca naszego miasta Jarosława Jakubiak. Zaginiony w dniu 05.01.2020r. około godz. 14:00 wyszedł z miejsca zamieszkania. Do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wszystkie osoby posiadające wiedzę na temat miejsca pobytu zaginionego proszone są o kontakt pod nr tel. 997.

 • Odwiedź KMZB i przekaż informacje o zagrożeniach w Twojej okolicy!

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest już dość znanym sposobem komunikowania się z Policją. Świadczy o tym liczba zgłoszeń mieszkańców naszego regionu. To interaktywne narzędzie jest łatwe w obsłudze i skuteczne w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Dzięki temu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy.

 • Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie

  Wczoraj ostrołęccy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili aż 75 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości. Działania miały na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze reagowali, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego. Działania odbywały się na terenie całego kraju.

 • Zabezpieczajmy swoje rowery przed kradzieżą - beztroska w tym zakresie może kosztować nas utratę jednośladu

  Co prawda sezon rowerowy jest zakończony, ale z uwagi na dobrą aurę w dalszym ciągu korzystamy z tego rodzaju transportu. Niestety nie brakuje również amatorów cudzej własności, którzy wykorzystują moment, kiedy rower pozostawimy choćby na chwilę bez właściwego zabezpieczania. W miniony weekend został ukradziony jednoślad o wartości 530 złotych, który był zaparkowany pod Kościołem na terenie Ostrołęki Sprawcy szukają ostrołęccy policjanci.

 • Kaskadowy pomiar prędkośc

  Od rana funkcjonariusze prowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Policjanci z ostrołęckiej drogówki czuwający nad bezpieczeństwem podróżujących, szczególną uwagę zwracają na kierujących jadących z nadmierną prędkością. A wszystko po to, by zminimalizować ilość wypadków drogowych. Działania te są dziś prowadzone na terenie całego kraju. Funkcjonariusze będą reagować, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

 • Zmiany w przepisach dotyczących kontroli drogowej. Policjant spisze stan licznika

  Od 1 stycznia br. roku każdy kierowca, podczas kontroli drogowej, zobowiązany jest umożliwić policjantowi zajrzenie do auta i spisanie stanu licznika. Od tej czynności mundurowi odstąpią tylko w nielicznych przypadkach.

 • Zdemolował nie swoje mieszkanie i uciekł – ,,namierzyli” go ostrołęccy dzielnicowi

  Szybkie działanie dzielnicowych z Ostrołęki w połączeniu z bardzo dobrym rozpoznaniem rejonu służbowego pozwoliło na zatrzymanie agresora, który wszedł do mieszkania na terenie Ostrołęki i je zniszczył powodując straty w wysokości prawie 1600 złotych. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie i dzięki działaniom ostrołęckich policjantów nie uniknie odpowiedzialności karnej za swoje czyny.

 • „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2019”. Wystartowała XI edycja konkursu

  Mieszkańcy naszego miasta i powiatu mogą oddawać swoje głosy na ulubionego dzielnicowego w konkursie na „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2019”. W kolejnej już edycji konkursu, o tytuł ten rywalizuje 29 dzielnicowych z terenu Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Zachęcamy do głosowania na swojego dzielnicowego. Głosy na swojego faworyta można oddawać w okresie 2 – 31 stycznia 2020 r.

 • Policyjne podsumowanie Sylwestrowej Nocy: Było bezpiecznie

  Biorąc pod uwagę zarówno teren miasta, jak i powiatu zdecydowanie można powiedzieć, że przywitanie Nowego Roku było bezpieczne. Nie odnotowano żadnych poważnych wypadków drogowych, w których byłyby osoby zabite lub ranne, ani też poważnych zdarzeń kryminalnych, jednak policjantom nie brakowało pracy. Nad bezpieczeństwem bawiących się mieszkańców czuwało kilkudziesięciu policjantów.

 • Poszukiwani świadkowie uszkodzenia pojazdów

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą postępowania dotyczących poniższych zdarzeń zaistniałych na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Osoby, które mają wiedzę na ten temat lub były bezpośrednimi świadkami, proszone są o kontakt z funkcjonariuszem prowadzącym sprawę pod numer tel. 029-760-14-84.

 • Ostrołęcka policja apeluje - Przed wyjściem na Sylwestra zabezpiecz swój dom i mieszkanie

  Sylwester to czas wyjazdów, rodzinnych wizyt, czy też wyjścia na ze znajomymi. Zróbmy wszystko, aby był to czas spokojny i bezpieczny, a przede wszystkim bez odwiedzin ,,niechcianych "gości". Pamiętajmy, że jest to okres sprzyjający sprawcom włamań i kradzieży oraz o tym, że złodzieje nie świętują. Dlatego nie zapominajmy o tym, że najlepszym zabezpieczeniem oprócz dobrego alarmu jest czujny sąsiad. Nie zapominajmy także wychodząc w pośpiechu z domu na wyczekany bal włączyć alarmu.

 • Powrót z zabawy sylwestrowej – uważajmy na wychłodzenie organizmu!!!

  Wracając z ,,zakrapianej” zabawy sylwestrowej zapewnijmy sobie wcześniej bezpieczny z niej powrót. Osoby będące pod wpływem alkoholu są najbardziej narażone na wychłodzenie, gdyż w wyniku jego działania w organizmie nie odczuwają oni niskich temperatur. Widząc naszych znajomych, czy członków rodziny ,,pod mocnym wpływem” dopilnujmy, czy w sposób bezpieczny wrócą do swojego miejsca zamieszkania. Krótka ,,drzemka” w przyblokowej ławce, pod balkonem, lub w parku może mieć tragiczne konsekwencje.

 • Elementy odblaskowe ratują życie!!!!! – warto je nosić także w obszarze zabudowany

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami odblaski powinniśmy nosić po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Jednak dbając o swoje bezpieczeństwo, naszych dzieci i bliskich tego rodzaju elementy powinniśmy zakładać nawet poruszając się w obszarze zabudowanym. Ostatni wypadek śmiertelny, który miał miejsce podczas minionego weekendu jasno pokazuje konieczność używania odblasków!

 • POWRÓT Z ,,SYLWESTRA’’ – Apel skierowany do kierowców i rodziców!

  Wybierając się na bal sylwestrowy, czy do znajomych wcześniej zorganizujmy sobie bezpieczny transport do domu. Takie postępowanie pozwoli nam spokojnie cieszyć się Nowym Rokiem w rodzinnym gronie, a nie w policyjnej celi, bądź w szpitalu. Widząc osoby, które z Noworocznej imprezy wsiadają za ,,kółko” pod wpływem alkoholu poinformujmy o tym policję. Takie zachowanie może uratować życie takiej nieodpowiedzialnej osobie oraz innym niewinnym użytkownikom dróg.

 • Nie ryzykuj - Zbadaj swoją trzeźwość w Komendzie Miejskiej w Ostrołęce

  Przed nam przywitanie Nowego Roku, zróbmy wszystko, aby odbyło się ono w sposób bezpieczny. Dlatego przypominamy, że w holu głównym ostrołęckiej komendy znajduje się nowoczesny alkomat, dzięki któremu sami całkowicie anonimowo możemy zbadać swoją trzeźwość. Urządzenie jest dostępne dla mieszkańców 24 godziny na dobę. Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest PRZESTĘPSTWEM, które jest zagrożone kara do 2 lat więzienia.

 • Wpłacił 88 groszy, a stracił prawie 1000 złotych – policja z Ostrołęki przestrzega przed nową metodą oszustwa

  Jeden z mieszkańców Ostrołęki dostał sms-a z informacją, że musi dopłacić 88 groszy za zamówioną paczkę. Mężczyzna wszedł w link, który dostał w wiadomości, potwierdził transakcję i stracił prawie tysiąc złotych.

 • Zapraszamy na premierę spektaklu teatralnego w wykonaniu  Ostrołęckiej Sceny Autorskiej na podstawie jednoaktówki Stanisława Mrożka....

  W nowym roku nie rezygnujemy ze spotkań z ciekawymi ludźmi, którzy mają interesującą pracę czy ciekawą pasję...