• Skradziono rower - policja szuka sprawców

  W niedzielę na terenie Ostrołęki skradziono rower. Policjanci prowadzą postępowanie celem ustalenia sprawców kradzieży i odzyskania utraconego mienia. Przypominamy o zabezpieczeniu jednośladów nawet, kiedy pozostawiamy nasz jednoślad na przysłowiową ,,chwilę”.

 • Podejrzany o rozbój na nastolatku zatrzymany przez ostrołęckich policjantów

  Dzięki bardzo dobrym działaniom policjantów z ostrołęckiego wydziału kryminalnego oraz do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mieszkaniec naszego miasta podejrzany o rozbój na nastolatku został ustalony i zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzut rozboju do którego się przyznał. Wobec mężczyzny Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 • Bezmyślni kierowcy zatrzymani przez policjantów z Myszyńca

  Ogromną nieodpowiedzialnością wykazało się dwóch mieszkańców naszego powiatu, którzy kierowali autem będąc w stanie niemal upojenia alkoholowego. Jeden z mężczyzn przyjechał do sklepu wraz z kolegą, natomiast po wyjściu ze sklepu mężczyźni zamienili się miejscami. Obydwaj mieli w swoich organizmach prawie 3 promile alkoholu. Dodatkowo jeden z nich w ogóle nie ma prawa jazdy, natomiast drugi nie posiadał tego dokumentu w trakcie kontroli. W trakcie czynności okazało się, że mężczyźni przyjechali do sklepu po kolejna ,,porcję” alkoholu. Niebawem odpowiedzą za swoje zachowanie przed Sądem. W interwencji dużą rolę odegrał przypadkowy świadek, który widząc mężczyzn poinformował o tym policję. Komendant Miejski Policji w Ostrołęce podinspektor Krzysztof Szymański składa na jego ręce wyrazy podziękowania za odpowiedzialną reakcję, która być może zapobiegła tragedii.

 • Galeria Ostrołęka OCK i Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają do udziału w konkursie foto „InQbator 2019” pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki .

  Przychodźcie na spektakle InQbatora (bo warto) i róbcie zdjęcia (bo warto :) Zdjęcia będą oceniane w kategoriach: 1.spektakle teatralne 2.wokół festiwalu
  Zastrzegamy, że do oceny jury dopuszczone zostaną zdjęcia tylko z tych spektakli, na których nie było zakazu fotografowania.

 • Oszustwa podczas zakupu telefonów w ,,sieci” - bądźmy ostrożni

  Tylko podczas minionego weekendu do ostrołęckiej komendy policji wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące oszustw w ,,sieci”. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożność i zasady ograniczonego zaufania przy zakupach na portalach aukcyjnych.

 • Sezon grzybowy w pełni - ostrołęcka policja radzi jak nie zgubić się w lesie

  Aura sprzyja wycieczkom do lasu i grzybobraniu. Jednak podczas takiej wyprawy nietrudno stracić orientację i zgubić się w terenie. Pamiętajmy, aby podczas grzybobrania nie stracić czujności, aby do domu wrócić nie tylko z pełnym koszem grzybów, ale przede wszystkim cało i zdrowo. Policjanci apelują o rozsądek i zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas leśnych wypraw.

 • Profilaktyka podczas letnich warsztatów dla dzieci w „Koronie”

  Policyjni profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wraz z Grupą Ratowniczą „Nadzieja” przeprowadzili dwukrotnie działania skierowane do dzieci biorących udział w letnich warsztatach zorganizowanych przez „Hotel Korona” w Krukach. Inicjatorem tych działań była Pani Katarzyna Prusinowska. Dziękujemy za zaproszenie do wspólnych działań profilaktycznych!

 • Zapraszamy na muzyczne pożegnanie wakacji ...

  Zapraszamy na 10. Festiwal Teatralny INQBATOR 2019

  MARATON GROZY 23/24 sierpień 2019

  Zapraszamy na muzyczne pożegnanie lata ...

  MARATON GROZY 23/24 sierpień 2019

 • Policyjna profilaktyka podczas wakacyjnych festynów

  Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, Komisariatu Policji w Myszyńcu i Posterunków Policji przeprowadzali podczas festynów i pikników rodzinnych kampanie informacyjno-edukacyjne „Narkotyki i dopalacze zabijają” i „Bezpieczne kąpielisko” oraz „Bezpieczne wakacje”.

 • „Sierpniowy weekend” na naszych drogach - podsumowanie

  Działania „Sierpniowy weekend” przeprowadzone przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce śmiało można ocenić w dwojaki sposób. Aspekt pozytywny to taki, że na naszym terenie nie dochodziło do poważnych zdarzeń drogowych, które generowałyby długotrwałe utrudnienia w ruchu drogowym. Z drugiej strony jednak odnotowaliśmy sporą liczbę wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami, co już nie jest zbyt pozytywne.

 • Ostrołęccy policjanci w walce z lokalną przestępczością

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce kolejny raz pokazali, że działają szybko i stanowczo reagują na zachowania naruszające prawo i normy społeczne. W ostatnich dniach odzyskali skradzione przedmioty i pieniądze, które wróciły do właścicieli.

 • Uwaga! Utrudnienia w ruchu na trasie K-53!

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce usuwają skutki wypadku drogowego, do jakiego doszło dzisiaj – tuż po godzinie 13.00 w msc. Dylewo gmina Kadzidło, na trasie K-53. W zdarzeniu brał udział samochód osobowy i rowerzysta. Droga była chwilowo zablokowana i zorganizowane zostały objazdy. Obecnie jest przejezdna, jednak apelujemy o ostrożną jazdę i zdjęcie nogi z gazu.

 • Poszukujemy właścicieli dwóch rowerów oraz świadków zdarzeń

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce poszukują właścicieli kolejnych dwóch rowerów oraz prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności zdarzeń zaistniałych na terenie Ostrołęki. Osoby, które mają wiedzę na ten temat lub były bezpośrednimi świadkami, proszone są o kontakt z Dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce (tel. 029-760-14-25 lub 997).

 • Popularność tej formy finansowania w ostatnich latach wyraźnie wzrosła. Coraz większa liczba firmy decyduje się na leasing nowego samochodu osobowego. Firmy leasingowe oferują nam coraz lepsze warunki oraz pozwalają na swobodne dostosowanie umowy do indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki temu, usługa Mercedes leasing jest wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem oferującym firmie wiele zalet. O czym powinniśmy pamiętać interesując się wzięciem w leasing nowego samochodu?

  Jakie czynniki wpływają na wysokość raty leasingu?

  Najważniejszym wyznacznikiem jest oczywiście wybór pojazdu. Im wyższa wartość rynkowa interesującego nas samochodu, tym wyższa rata miesięczna. Na wysokość opłat wpływa także pojemność silnika, moc, a także emisja CO2. Jest to związane z kosztami ubezpieczenia. Istotnym wyznacznikiem jest również czas trwania umowy. Większość umów leasingowych jest zawieranych na okres od 2 do 5 lat. Możliwy jest również wynajem krótkoterminowy samochodów, przy którym wysokość miesięcznych rat wylicza się na zbliżonych zasadach.

  Leasing dostosowany do potrzeb firmy

  Pełna satysfakcja z podpisanej umowy leasingowej jest możliwa tylko wtedy, gdy dostosujemy finalny kształt umowy do potrzeb naszego przedsiębiorstwa. Na to składa się kilka czynników: wybór właściwego samochodu, okres rozliczeniowy, pakiet dodatkowych usług, a także zakres obowiązków rozdzielony na obie strony umowy. Najlepsza firma leasingowa stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferuje pełną swobodę dostosowywania umowy do indywidualnych preferencji każdego przedsiębiorcy.

  Czy warto pozyskać nowe auto w formie leasingu?

  Ze szczególną dbałością powinniśmy podchodzić do umów leasingowych związanych z najmem luksusowego pojazdu w wyższej cenie. Decydując się na Mercedes leasing musimy pamiętać o wyższych kosztach eksploatacyjnych. W związku z tym, warto zastanowić się nad wykupieniem dodatkowych usług, które pozwolą nam uzyskać pełną obsługę serwisową, wliczyć ubezpieczenie w koszt raty miesięcznej, a także otrzymać rabaty i karty paliwowe.

  Jakie usługi dodatkowe oferuje korzystny leasing?

  Każda firma leasingowa szczegółowo informuje o tym, jakie usługi są dostępne w standardowym pakiecie i wliczają się do miesięcznych kosztów leasingu. To zapewnia firmom więcej korzyści, a także pozwala na lepsze zarządzanie flotą pojazdów. Oto niektóre z usług, które zapewni nam rzetelna firma leasing Polska: szerokie ubezpieczenie z pakietem assistance, pojazd zastępczy w razie nagłej usterki, obsługa serwisowa, regularne przeglądy i wymiana opon, karty paliwowe, funkcjonalna platforma do zarządzania flotą. W myśl elastycznych warunków, przedsiębiorca może oczywiście dowolnie modyfikować pakiet aby uzyskać optymalną ofertę cenową.

  Wygodne narzędzie do spersonalizowanego leasingu

  Na stronach internetowych dobrych firm leasingowych możemy znaleźć wygodny konfigurator, który pozwala na wstępne zapoznanie się z warunkami umowy związanymi z leasingiem interesującego nas auta. Przykładem jest chociażby rozbudowana platforma leasingowa Arval. W wyszukiwarce wybieramy interesującą nas markę i model, zakres cenowy miesięcznej raty, a także okres trwania umowy leasingowej. Uzyskamy w ten sposób propozycje Mercedes leasing spełniające nasze oczekiwania. Dowiemy się również, jakie usługi są wliczone do podanej ceny miesięcznej raty.

 • Ostrołęccy policjanci poszukują właściciela roweru oraz świadków zdarzeń

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce poszukują właściciela roweru oraz prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności zdarzeń zaistniałych na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Osoby, które mają wiedzę na ten temat lub były bezpośrednimi świadkami, proszone są o kontakt z Dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce (tel. 029-760-14-25 lub 997).

 • Wspólne działania „Bezpieczne kąpielisko” w Ostrołęce i powiecie

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wspólnie z ratownikami z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” przeprowadzają w okresie wakacyjnym działania pn. „Bezpieczne kąpielisko”. Funkcjonariusze pojawiają się zwłaszcza w miejscach, gdzie występują tzw. „dzikie kąpieliska”, aby zapobiegać tonięciom, utonięciom i innym niebezpiecznym sytuacjom.