• Masz wiedzę na temat tych zdarzeń – poinformuj o tym policję

  Policjanci z ostrołęckiego wydziału prewencji prowadzą postępowania dotyczące kradzieży oraz zniszczenia mienia. Wszystkie osoby, które mają wiedzę na temat tych zdarzeń proszone są o kontakt bezpośrednio z dyżurnym ostrołęckich policjantów pod numer telefonu 29 -760 -14 – 24.

 • Ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  12 września 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem tej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi i rowerzyści.

 • Koncert Grupy Wokalnej Gospel
  Gospel to rodzaj chrześcijańskiej muzyki obrzędowej (sakralnej), mającej swój początek w XIX-wiecznej kulturze czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki. Muzyka ta charakteryzuje się dominacją wokalu, teksty mają charakter chrześcijański

  spektakl Teatru ITAKZAGRAMY - Godziny dla Rodziny

  Pimpuś Sadełko to rozpieszczony jedynak .....

  program poetycki
  "Do mnie, tu będziem razem”... Ostrołęcka Scena Autorska zaprasza do niezwykłego, tajemniczego świata ballad Mickiewicza, świata nadprzyrodzonego, pełnego zjaw, rusałek, gdzie codzienność przenika się ze światem pozazmysłowym.

  spotkania z muzyką

  W koncercie dla dzieci prym będę wiodły melodie, pozbierane z różnych zakątków świata.

  koncert wokalistek Studia Piosenki

  Wystąpią: Wiktoria Dobrowolska, Martyna Dulewicz, Gabriela Laska, Weronika Popiołek, Katarzyna Staśkiewicz.


 • Nieodpowiedzialny kierowca nie uniknie odpowiedzialności

  Ostrołęccy policjanci po raz kolejny przypominają, że wobec kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego i tym samym powodują zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie będzie żadnej taryfy ulgowej. W najbliższym czasie przekona się o tym kierowca, który na jednej z ulic naszego miasta zignorował podstawowe przepisy ruchu drogowego powodując przy tym zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników dróg. Po opublikowaniu filmu na jednym z ostrołęckich portali ukazującego przedmiotowe wykroczenia postępowanie wyjaśniające rozpoczęli mundurowi z ostrołęckiego zespołu do spraw wykroczeń i postępowań administracyjnych.

 • Oszustwo w Internecie podczas zakupów materiałów budowlanych

  O tym, że należy zachować szczególna ostrożność kupując w internecie nawet materiały budowlane przekonał się 27 – letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna przez nieuczciwego sprzedawcę stracił prawie 4000 złotych. Po raz kolejny prosimy o ostrożność podczas dokonywania takich transakcji.

 • Kolejni poszukiwani w ,,rękach’ ’ostrołęckich dzielnicowych

  Ostrołęccy dzielnicowi kontynuują swoje działania dotyczące zatrzymywania osób poszukiwanych, m.in. do odbycia kary pozbawienia wolności. Tylko ostatniej doby 3 osoby ukrywające się przed organami ściągania zostały zatrzymane i nie unikną odpowiedzialność. Tylko w tym roku dzielnicowi z ostrołęki dzięki swojemu dobremu rozpoznaniu w terenie zatrzymali już kilkadziesiąt osób poszukiwanych.

 • Lekcja bezpieczeństwa dla uczniów w wykonaniu policjantów z Łysych

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wykorzystują każdą okazję by promować bezpieczeństwo i uczyć najmłodszych bezpiecznych zachowań. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczęli oni cykl spotkań w szkołach i przedszkolach dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa. Mundurowi z ostrołęckiej komendy w ciągu roku szkolnego przeprowadzają ponad 1000 tego rodzaju spotkań profilaktycznych, a wszystko po to, aby dzieci były bezpieczne.

 • Akcja ostrołęckich policjantów. Już w kilka minut po zgłoszeniu funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój w centrum miasta

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o rozbój do którego doszło w miniony czwartek na jednej z głównych ulic naszego miasta. Podejrzani napadli na 33 - latka i używając przemocy zabrali mu telefon komórkowy oraz gotówkę. Osadzono ich w policyjnym areszcie i następnego dnia usłyszeli zarzuty rozboju do którego się przyznali. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

 • Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie

  W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w minioną sobotę bieżącego roku ostrołęccy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili aż 27 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

 • Oszustwo w internecie – apel ostrołęckiej policji

  Mieszkanka naszego miasta straciła ponad 1000 złotych podczas internetowych zakupów. Kobieta kupiła na portalu aukcyjnym ekspres ciśnieniowy, jednak nie otrzymała zamówionego przedmiotu. Pamiętajmy o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania podczas dokonywania tego rodzaju transakcji.

 • Dzielnicowi nie odpuszczają – kolejny poszukiwany nie uniknie odpowiedzialności

  Policjanci z ostrołęckiego rewiru dzielnicowych zatrzymali po pościgu 39 – letniego mieszkańca naszego miasta, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Ciężki pracy policjantów kolejna osoba zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej.

 • Nie pozwólmy się oszukać. Metody, m.in. ,,na wnuczka” , ,,na policjanta” wciąż są praktykowane przez przestępców!

  Oszuści na tzw. wnuczka cały czas modyfikują swoje metody działania podając się w trakcie rozmowy telefonicznej np. za policjanta, funkcjonariusza służb mundurowych, bądź siostrzeńca. Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i NIGDY też nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Zachowajmy szczególną ostrożność i za każdym razem powiadamiajmy policję o otrzymaniu takiego telefonu. Ostrzeżmy przed takimi oszustwami Seniorów z naszych rodzin i sąsiadów. PRAWDZIWI POLICJANCI NIE MAJĄ PRAWA ŻĄDAĆ OD NAS PRZEKAZANIA PIENIĘDZY, BĄDŹ DOSTĘPU DO NASZEGO KONTA BANKOWEGO.

 • Już jutro „Kaskadowy pomiar prędkości”

  Jutro funkcjonariusze ostrołęckiej drogówki rozpoczną działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, szczególną uwagę zwrócą na kierujących jadących z nadmierną prędkością. Działania będą prowadzone na terenie całego kraju. A wszystko po to, by zminimalizować ilość wypadków drogowych.

 • „Bezpieczna droga do szkoły” w ostrołęckiej „Trójce” – lekcja od policjantów z Ostrołęki na temat bezpieczeństwa

  Aspirant Krzysztof Kolator z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wraz z Pawłem Gąską z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” z Ostrołęki wzięli udział w miniony wtorek w działaniach „Bezpieczna droga do szkoły” ukierunkowanych na bezpieczeństwo uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrołęce. Prócz zagadnień związanych z przemieszczaniem się po naszych drogach, funkcjonariusz poruszył też problematykę narkotyków i dopalaczy. A wszystko po to, aby nasze dzieci były bezpieczne. Kolejne działania już wkrótce.

 • Chcesz skontaktować się ze ,,swoim" dzielnicowym - ułatwia to aplikacja ,,Moja Komenda"

  Nowa wersja aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.

 • Seniorze! Uważaj na oszustów! Znowu są aktywni!

  Dzisiaj, na terenie Ostrołęki doszło do próby dokonania oszustwa metodą „na funkcjonariusza CBŚ ”. Apelujemy o czujność i ostrożność w przypadku odebrania telefonu z prośbą o pomoc finansową. Powiadamiajmy o tym Policję dzwoniąc na numer 112 lub 997. NIE PRZEKAZUJMY ŻADNYCH PIENIĘDZY OBCYM OSOBOM, ANI TEŻ BĄDŹ DOSTĘPU DO NASZEGO KONTA BANKOWEGO! Rozmawiajmy przy ,,niedzielnym obiedzie” z naszymi babciami i dziadkami na temat wspomnianych zagrożeń.

 • Zamykajmy drzwi nawet jeśli jesteśmy w domu

  Pamiętajmy, aby nawet wtedy kiedy całą rodziną jesteśmy w domu, czy mieszkaniu zamykać drzwi na klucz.