• Zaginął Paweł Dąbkowski

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce poszukują mieszkańca gminy Olszewo - Borki, 29-letniego Pawła Dąbkowskiego. Mężczyzna 01.07.2019r. wyjechał ok. godz. 19:00 z miejsca zamieszkania samochodem m-ki Mercedes Sprinter koloru białego. Do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wszystkie osoby posiadające wiedzę na temat miejsca pobytu zaginionego proszone są o kontakt pod nr tel. 997 lub 112.

 • Przejeżdżasz obok wypadku - Jeśli chcesz uniknąć kolejnego to skup się na drodze!

  Niestety coraz więcej osób przejeżdżając obok wypadku, bądź będących ich świadkiem zamiast zachowywać się odpowiedzialnie, to nawet w trakcie jazdy wyjmuje telefon komórkowy i nagrywa przebieg zdarzenia zamiast być skoncentrowanym na drodze, bądź sygnałach wydawanych przez policjantów dotyczących, np. objazdów. W efekcie prowadzi to do kolejnych wypadków lub kolizji. Zmorą służb ratowniczych są też osoby postronne, które utrudniają im pracę. Dlatego apelujemy, aby dla swojego i innych bezpieczeństwa mijając miejsce takiej akcji nie zatrzymywać się, niepotrzebnie nie zwalniać, nie filmować, ani nie fotografować. Przypominamy także, że policyjna taśma, to obszar wyznaczony przez policję, którego nie można przekraczać!

 • Policjanci z Ostrołęki dbają o bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji

  Kolejne spotkanie dotyczące szeroko pojętego podczas wakacji w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przeprowadzili funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce z najmłodszymi korzystającymi z wypoczynku zorganizowanego przez ostrołęckie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Oprócz atrakcji przygotowanych dla dzieci głównymi tematami spotkania było bezpieczeństwo nad wodą oraz w ruchu drogowym. A wszystko po to, aby dzieci w tym szczególnym dla nich czasie były bezpieczne. Tym razem to policjanci zaprosili najmłodszych do swojej siedziby.

 • Stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo - nie żyje młody mężczyzna

  Niestety tragicznie rozpoczął się sobotni poranek. W wyniku wypadku do którego doszło na drodze krajowej k - 53 zginął 21 - letni ostrołęczanin. Jeszcze raz apelujemy o ostrożność i skupienie na drodze. Wyciągajmy także wnioski z poprzednich tego typu zdarzeń.

 • Oszustwo w Internecie - ostrołęcka policja ostrzega

  510 złotych stracił mieszkaniec naszego miasta, który za pośrednictwem portalu internetowego chciał kupić telefon. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożność i rozsądek przy zakupach na portalach aukcyjnych.

 • Pijany uderzył w barierki - zatrzymali go policjanci z Myszyńca

  Brakiem wyobraźni wykazał się kolejny mieszkaniec naszego powiatu, który jadać audi najpierw uderzył w barierki ochraniające przepust wodny ,a następnie poszedł po ciągnik rolniczy, aby odholować do domu rozbity pojazd. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci nieodpowiedzialnemu kierowcy zatrzymali już prawo jazdy i niebawem będzie on odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem. Zatrzymanie mężczyzny i udaremnienie mu dalszej jazdy było możliwe dzięki szybkiej reakcji myszynieckich policjantów oraz zgłoszeniu postronnej osoby. Przypominamy, że oprócz wysokiej grzywny za jazdę w stanie nietrzeźwości można trafić na 2 lata do więzienia, a gdy spowodujemy w takim stanie wypadek śmiertelny czas spędzony w zakładzie karnym może wynieść nawet 12 lat.

 • Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019 - niestety zanotowano kolejny czarny punkt na ,,naszych" drogach - prosimy o rozsądek i ostrożoność

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat! Niestety kolejny punkt na mapie pochodzi z terenu powiatu ostrołęckiego. W wypadku zginął 21 - letni mieszkaniec naszego powiatu. Apelujemy o bezpieczną jazdę.

 • Poszukiwani świadkowie uszkodzenia pojazdów

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą postępowania dotyczących poniższych zdarzeń zaistniałych na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Osoby, które mają wiedzę na ten temat lub były bezpośrednimi świadkami, proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce tel. 029-760-14-25 lub 997.

 • Nadchodzi weekend - nie ryzykuj, przed jazdą zbadaj swoją trzeźwość w siedzibie ostrołęckich policjantów

  Przed nami kolejny ciepły weekend. W związku z tym i mogącymi się pojawić w tym czasie spotkaniom towarzyskim przypominamy, że w poczekalni ostrołęckiej komendy jest zamontowany nowoczesny alkomat, dzięki któremu każdy samodzielnie i w sposób absolutnie anonimowy może sprawdzić swoją trzeźwość. Urządzenie jest dostępne dla mieszkańców przez całą dobę.

 • Pamiętaj o bezpieczeństwie nad wodą! - kontynuacja działań ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" na terenie Ostrołęki i powiatu

  Nad wodą liczy się wzmożona uwaga, ostrożność i przezorność wypoczywających oraz przebywających nad nią osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli i brak należytej opieki nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Słaba wyobraźnia i brawura są w stanie doprowadzić do tragedii całych rodzin. Od początku czerwca na terenie całej Polski utonęło prawie 100 osób. W apel o rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą anzgażuje się także ostrołęcka policja. Pamiętajmy, że woda to ogromny żywioł.

 • Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019 na dzień 28.06.2019r.

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

 • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - zgłoszenia na terenie Ostrołęki i powiatu

  Reagujmy za każdym razem kiedy widzimy niebezpieczną sytuację, doskonale nadaje się do tego Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy miasta i powiatu ostrołęckiego na Krajowej Mapie Zagrożeń nanieśli 2444 zagrożenia. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami!

 • spektakl Teatru ITAKZAGRAMY

  Za górami, za lasami, był sobie kraj nad krajami,

  A na skale z piernika stał zamek Króla Gwoździka…

  Pewnego dnia wydarzyło sie wielkie nieszczęście – królewna, ukochana córka króla Gwoździka, została porwana przez straszliwego smoka, nasłanego przez złą Czarownicę. Na ratunek dziewczynie pośpieszyli królewscy rycerze oraz dzielny szewczyk...

  Koncert piosenek Adama Wołosza
  Zaśpiewają wokalistki Studia Piosenki: Wiktoria Dobrowolska, Martyna Dulewicz, Gabrysia Laska, Weronika Popiołek, Kasia Staśkiewicz
  Gościnnie wystąpią: Aneta Żebrowska i Justyna Mrozek...

  Zapraszamy dzieci na poranki filmowe do Kina Jantar

 • Pokaz bezmyślności w wykonaniu mieszkańca naszego powiatu – nigdy nie decydujmy się na jazdę po alkoholu

  Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się 50 - letni mieszkaniec gminy Troszyn, który będąc pod znacznym wpływem alkoholu postanowił urządzić sobie przejażdżkę motorowerem. Swoją jazdę niemal przypłacił życiem, w trakcie jazdy się przewrócił i głową uderzył o drogę. Jakby tego było mało policjanci ustalili, że posiada on aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po wyjściu ze szpitala będzie musiał odpowiedzieć za swoje zachowanie przed sądem.

 • Policjanci z ostrołęckiej drogówki zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja roweru i odzyskali skradziony przedmiot

  Dużą spostrzegawczością i szybkim działaniem wykazali się wczoraj policjanci z wydziału ruchu drogowego w składzie mł. asp Pawelczyk i sierż. szt. Góralczyk. Chwilę po zgłoszeniu kradzieży jednośladu ruszyli oni w poszukiwania za sprawcą tego przestępstwa. W wyniku ich błyskawicznej interwencji zatrzymali oni na gorącym uczynku 49 - letniego ostrołęczanina, który w trakcie kradzieży roweru przemalował go sprayem. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a rower wrócił do właściciela. W dalszym ciągu prosimy o zabezpieczanie swoich jednośladów, nawet kiedy są one zostawiane na przysłowiową ,,chwilę’’.

 • Nowy funkcjonariusz w szeregach Policji. Będzie służył w Ostrołęce

  Otrzymał nazwę służbową NOL. Jest owczarek niemiecki o czarnym umaszczeniu. Teraz razem z przewodnikiem poszedł do szkoły. Gdy wróci będzie można go zobaczyć na ulicach Ostrołęki.

 • WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW U OSTROŁĘCKICH POLICJANTÓW - KONTYNUACJA AKCJI ,,KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ"

  Wczoraj Komendę Miejską Policji w Ostrołęce odwiedziły dzieci wraz z opiekunami z Przedszkola ,,Akademia Malucha" Ostrołęce. Dzięki tej wizycie, dzieciaki miały możliwość bezpośredniej rozmowy z Oficerem Dyżurnym KMP w Ostrołęce i policjantami innych pionów, zwiedzenia niektórych pomieszczeń ostrołęckiej Komendy Policji, obejrzenia radiowozu, a także filmów przedstawiających służbę w Policji. Jednak głównym

 • Ostrołęcka policja przypominama - NIE ZOSTAWIAJ DZIECKA W NAGRZANYM SAMOCHODZIE NAWET NA CHWILĘ!

  Z powodu upałów ponawiamy naszą prośbę o zachowanie odpowiedzialności podczas opieki nad dziećmi. Zwykłe roztargnienie dorosłych może być przyczyną tragedii najmłodszych. W związku ze zdarzającymi się na terenie kraju przypadkami zostawiania dzieci w rozgrzanych samochodach, apelujemy o odpowiedzialne zachowanie w tym zakresie oraz czujność osób postronnych. Chwila zapomnienia może mieć tragiczny finał.

 • Zaginął mieszkaniec gminy Olszewo - Borki Ryszard Nakielski

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce poszukują 43 - letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna wyszedł w dniu 22 czerwca bieżącego roku o godzinie 11:00 z miejsca zamieszkania w Olszewie - Borkach i do chwili obecnej do niego nie powrócił, ani też nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wszystkie osoby posiadające wiedzę na temat miejsca pobytu zaginionego proszone są o kontakt pod nr tel. 997