• Jeśli jesteś właścicielem tego roweru – zgłoś się na policję (zdjęcie)

  Policjanci z wydziału patrolowego odzyskali kolejny skradziony rower. Do sprawy po pościgu zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o jego kradzież. W tej chwili poszukiwany jest właściciel jednośladu, który może go odebrać w siedzibie ostrołęckich policjantów. Prosimy wszystkich, którzy mają wiedzę na temat właściciela roweru o kontakt bezpośrednio z dyżurnym ostrołęckich policjantów pod numerem telefonu 29 – 760 – 14 – 24.

 • Po wizycie ,,obcych” stracili kilka tysięcy złotych - nie wpuszczajmy do domu nieznanych nam osób - ostrołęcka policja ostrzega

  Zwracamy się do Państwa z prośbą o stosowanie zasady ograniczonego zaufania podczas kontaktów z osobami obcymi. Wpuszczanie do domu takich osób może narazić nas na utratę drogocennych rzeczy, bądź pieniędzy. Niestety przekonał się o tym Senior z naszego powiatu, który wpuścił do swojego domu dwie obce kobiety pod pretekstem zbiórki złomu i kupna starej maszyny do szycia. Ta „wizyta” zakończyła się utratą przez domowników kilku tysięcy złotych.

 • Kierowca audi przygniótł 18 - latka do ściany budynku i uciekł - został zatrzymany przez dzielnicowego

  Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się 23 – letni mieszkaniec naszego powiatu, który w nocy z soboty na niedzielę kierując audi przygniótł do ściany sklepu 18 – latka, który w wyniku zdarzenia trafił do szpitala. Po wszystkim kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Duże zaangażowanie dzielnicowego z terenu gminy Rzekuń doprowadziło do zatrzymanie mężczyzny. Okazało się, że nie powinien on kierować samochodem, ponieważ nie posiada w ogóle prawa jazdy.

 • Życzenia od ostrołęckich policjantów dla wszystkich uczniów

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce na czele z Panem Komendantem podinsp. Krzysztofem Szymańskim z okazji rozpoczęcia roku szkolnego wszystkim uczniom, nauczycielom oraz dyrektorom placówek oświatowych składają serdeczne życzenia. Chcielibyśmy, aby nachodzący czas obfitował w sukcesy, nowe fascynujące doświadczenia, ale żeby był przede wszystkim BEZPIECZNY. Informujemy, że jak w latach poprzednich policjanci będą prowadzić liczne działania profilaktyczne. Zgłoszenia takich spotkań są przyjmowanie w zespole do spraw profilaktyki społecznej nieletnich i patologii pod numerem telefonu 29 - 760 - 14 - 89, bądź bezpośrednio z dzielnicowymi danego rejonu służbowego.

 • Śmiertelny wypadek motocyklisty - apel policji

  Wczoraj na terenie naszego powiatu doszło do wypadku drogowego, w którym niestety mieszkaniec naszego powiatu poniósł śmierć na miejscu. Do późnych godzin nocnych policjanci po nadzorem Prokuratora wykonywali czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności i przyczyn tego tragicznego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca nie posiadał prawa jazdy na motocykl. W dalszym ciągu prosimy o rozsądek i wyobraźnię bez względu na to jakim pojazdem się poruszamy.

 • Notoryczny złodziej jednośladów o wartości kilku tysięcy złotych zatrzymany przez policjantów z Ostrołęki

  Determinacja i upór policjantów z ostrołęckiego wydziału kryminalnego pozwoliła na zatrzymanie młodego ostrołęczanina podejrzanego o kradzież 5 rowerów oraz karty debetowej, która wykonał 3 transakcję. Funkcjonariusze już odzyskali rower o wartości 1600 złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty do których się przyznał. Łączna wartość skradzionych przez mężczyznę rowerów to ponad 5 tysięcy złotych.

 • Kolejny poszukiwany listem gończym zatrzymany przez ostrołęckich policjantów

  Funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału patrolowego po raz kolejny udowodnili swoją skuteczność. Dziś rano zatrzymali oni mieszkańca naszego powiatu, który był od dłuższego czasu poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Dzięki sprawnym działaniom funkcjonariuszy mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej. Jeszcze dziś zostanie on doprowadzony do Zakładu Karnego

 • Spektakle, spektakle, warsztaty... Zarezerwujcie czas na te wydarzenia bo warto.

  Pierwszego dnia festiwalu zobaczymy spektakle: ALICJA W KRAINIE CZARÓW, MEDEA, ARKA...

 • Bezpieczna droga do szkoły

  Dziś rozpoczęły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne wspierane akcją informacjo-edukacyjną pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół i placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki.

 • Ostrołęccy policjanci zabezpieczyli 20 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów

  Policjanci z Ostrołęki zabezpieczyli kolejne papierosy, które nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. Tym razem dobre działanie policjantów z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją pozwoliło na zabezpieczenie blisko 20000 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Do sprawy zatrzymana została jedna osoba. Ten bardzo dobry efekt to kontynuacja działań policjantów z Ostrołęki w zwalczanie przestępczości akcyzowej.

 • Dachowanie w wyniku zdarzenia audi i fiata – prosimy o ostrożność

  Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dziś rano na trasie krajowej K- 53. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Prosimy o ostrożność i dostosowywanie prędkości to tego co aktualnie dzieje się na drodze.

 • Tradycyjnie w drugim dniu Festiwalu Teatralnego „InQbator” zaprezentujemy nagrodzone zdjęcia ubiegłorocznej edycji konkursu oraz te, które zostały zakwalifikowane przez jurorów do wystawy.

  wernisaż wystawy

  W związku z 25-leciem partnerstwa miast Meppen i Ostrołęka, zaprezentujemy w Galerii Ostrołęka prace grupy niemieckich artystów.

  Zobaczymy spektakle: CZARNE I BIAŁE, W PEWNYM MIASTECZKU, EXIT, MY/WY, GŁĘBIA ...

  Zobaczymy spektakle: CZARNE I BIAŁE, ONCE, JA GORE ...

  Spektakle, spektakle, warsztaty... Zarezerwujcie czas na te wydarzenia bo warto.

  Pierwszego dnia festiwalu zobaczymy spektakle: ALICJA W KRAINIE CZARÓW, MEDEA, ARKA...

 • Poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności zatrzymany przez ostrołęckich dzielnicowych

  Dobre rozpoznanie rejonu służbowego przez dzielnicowych i regularny kontakt z lokalną społecznością – to ważne i bardzo przydatne elementy, które w policyjnej pracy pomagają zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tak też było w przypadku poszukiwanego wczoraj 30 – latka, który dzięki skutecznym działaniom policjantów dzielnicowych nie uniknie odpowiedzialności karnej. Mężczyzna jeszcze dziś zostanie doprowadzony do Zakładu Karnego.

 • Wypadek śmiertelny na trasie krajowej nr 60 - pomimo dobrej pogody prosimy o ostrożność

  Niestety 36 - letni mieszkaniec naszego powiatu zmarł w wyniku wypadku drogowego samochodu osobowego i motocykla do którego doszło wczoraj popołudniu w miejscowości Czarnowo. Walka służb medycznych, policjantów i strażaków o jego życie trwała niemal godzinę. Zawracamy się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność.

 • Bezpieczna droga do szkoły

  Policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły” w tym roku zostaną przeprowadzone w dniach 2-6 września. Jak zawsze ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół oraz na drogach prowadzących do szkół i placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki - po przerwie wakacyjnej.

 • Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

 • Jak zostać policjantem

  Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia Komendant Główny Policji ma bardzo dobrą propozycję – możesz zostać policjantem. Trwa rekrutacja kandydatów do służby w Policji na terenie województwa mazowieckiego.