• Pijany kierowca podjął próbę ucieczki przed ostrołęckimi dzielnicowymi - nadaremnie - szybko został zatrzymany

  Dzielnicowi z osiedla Wojciechowice zatrzymali w wyniku pościgu młodego kierowcę busa, który próbował uciekać przed umundurowanymi policjantami ulicami miasta przed kontrolą drogową. Po pościgu samochodowym kierowca busa porzucił swój pojazd i zaczął uciekać pieszo. Jednak szybko został zatrzymany i obezwładniony. Zarówno on jak i dwoje pasażerów byli pijani. W niedługim czasie bezmyślny 21 - latek będzie odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem. Przypominamy, że od 1 czerwca 2017 roku niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest PRZESTĘPSTWEM.

 • Młoda matka będąc w stanie upojenia alkoholowego opiekowała się niemowlakiem - apelujemy o odpowiedzialność i odpowiednią reakcję osób postronnych na tego rodzaju sytuację

  Wzorowa postawa świadka połączona z szybką interwencją ostrołęckich policjantów przerwała niebezpieczną ,,opiekę” nad 13 miesięczną dziewczynką. Alkomat w organizmie matki wykazał prawie 3,5 promila alkoholu. Niemowlę zostało przekazane pod opiekę rodzinie zastępczej, natomiast kobietę doprowadzono do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. Materiały z tego zdarzenia zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich. Zwracamy się z prośbą o każdorazowe reagowanie w tego typu sytuacjach. Nie myślmy, że zrobi to za nas ktoś inny. Częsty krzyk, czy płacz dziecka pomimo zapewnień rodziców, że wszystko jest w porządku, powinny wzbudzić nasze zainteresowanie i odpowiednią reakcję.

 • Poszukiwani świadkowie wypadku śmiertelnego w Myszyńcu Starym

  Policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym niestety dwie osoby zginęły na miejscu, a 9 - letni chłopiec został poważnie ranny. Wypadek miał miejsce wczoraj około godziny 11:00 na drodze krajowej K - 53 w miejscowości Myszyniec Stary. Apelujemy do wszystkich świadków tego zdarzenia o jak najszybszy kontakt bezpośrednio z dyżurnym ostrołęckich policjantów pod numer telefonu 29 - 760 - 14 - 24. Prosimy także o kontakt osoby, które poruszały się tym odcinkiem drogi w trakcie i nawet przed samym zdarzeniem i miały zamontowane w swoich autach videorejstratory, które nagrały ruch samochodowy i być może widziały, lub nagrały inny pojazd typu bus, bądź przeszklony furgon w jasnym kolorze. Wszystkie sygnały od Państwa, które mogą być pomocne w wyjaśnieniu tego zdarzenia są dla nas niezwykle cenne, z góry dziękujemy za ich przekazanie.

 • Koniec poszukiwań

  Zakończyły się poszukiwania 43- letniego mieszkańca gminy Olszewo - Borki. Niestety okazało się, że mężczyzna nie żyje. Jego ciało zostało odnalezione dziś około południa w rejonie przejazdu kolejowego przy ul. Warszawskiej w Ostrołęce. Wstępne czynności wykonane pod nadzorem prokuratora wykluczyły udział osób trzecich. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały w poszukiwaniach.

 • Pijana kierująca próbowała wręczyć policjantom łapówkę - wylądowała w areszcie

  Policjanci z posterunku w Łysych zatrzymali 39-latkę, która kierowała samochodem będąc pijaną. Była agresywna, próbowała uciekać. A na koniec, by uniknąć konsekwencji kilkukrotnie zaproponowała łapówkę. Za „przymknięcie” oka zaproponowała kilka tysięcy złotych. Grozi jej do 10 lat więzienia. Dodatkowo odpowie ona za jazdę w stanie nietrzeźwości.

 • Alkohol - kolizja - narkotyki - bezmyślny 21 latek nie uniknie odpowiedzialności karnej

  Dzięki właściwej reakcji świadków oraz szybkiemu działaniu ostrołęckich policjantów młody mężczyzna, który pijany spowodował kolizję i uciekał ulicami Ostrołęki niebawem odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli przy nim kilka porcji marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do ich popełnienia.

 • Kolejna tragedia na drodze

  Dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło dzisiaj (24.06) przed południem na DK53 w Myszyńcu Starym (pow. ostrołęcki). Ranne w wypadku zostały dwie osoby. Na drodze wprowadzono objazdy. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Na miejscu pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać przyczyny wypadku.

 • Policjanci szukają właściciela telefonu

  Policjanci z Ostrołęki informują, że są w posiadaniu telefonu typu smartfon marki Samsung w kolorze czarnym. Został on znaleziony 14 czerwca bieżącego roku w Ostrołęce w rejonie ul. Nasturcjowej (okolice tzw. lasku) i przekazany dyżurnemu jednostki. Właściciel telefonu może zgłosić się po jego odbiór do ostrołęckich policjantów, po uprzednim kontakcie telefonicznym z dyżurnym ostrołęckich policjantów pod nr 29 - 760 - 14 -24. asp. Tomasz Żerański KMP Ostrołęka

 • 18 VI odbyło się zakończenie roku artystycznego w Klubie OCZKO. W koncercie pt. ZALICZENIE wystąpili: Klaudia Domurad, Aneta Gałązka, Amelia Kobus, Antonina Krupka, Jakub Wierzbowski. Żegnały się także dwie maturzystki Natalia Rama i Natalia Sobocińska a towarzyszyła im Izabela Duszak.

 • Bezpieczne Wakacje 2019

  Wakacje to szczególny czas dla całej rodziny. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Nad bezpieczeństwem osób podróżujących i wypoczywających na terenie całego kraju jak co roku czuwać będą policjanci.

 • I Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

  Rozpoczyna się czas wakacyjnych urlopów. Warto więc pomyśleć i zrobić wszystko, co jest niezbędne, aby zabezpieczyć się przed przykrą niespodzianką, jaka może nas spotkać po powrocie z upragnionego wypoczynku. Niespodzianką, którą może być włamanie. Właśnie dlatego, 19 czerwca obchodzić będziemy po raz pierwszy Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Z okazji tego wydarzenia Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) wraz z krajami UE rozpoczyna kampanię „Stop włamaniom do domów”.

 • Na okres wakacji Ostrołęckie Centrum Kultury przygotowało szereg zajęć artystycznych dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do korzystania: ... 

 • Wzorowa postawa dzielnicowego z Ostrołęki w dniu wolnym od służby - dzięki niej udaremniono jazdę kolejnemu pijanemu kierowcy

  Szybka reakcja i spostrzegawczość dzielnicowego z terenu gminy Rzekuń będącego w dniu wolnym od służby zakończyła niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy w Ostrołęce. 42 - letni kierowca, który „szlaczkiem” jechał na ul. Żeromskiego miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, natomiast nigdy nie posiadał prawa jazdy. Funkcjonariusz uniemożliwił bezmyślnemu kierowcy dalszą jazdę, niebawem mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem. To kolejny przykład, gdzie czujność i godna naśladowania postawa policjantów nawet nie będących w tym dniu na służbie przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

 • Już jutro rozpoczynają się policyjne działania skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa podczas długiego weekendu ,,Boże Ciało 2019"

  Od 19 do 23 czerwca policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą działania „Boże Ciało 2019". Dla policjantów to czas wzmożonej pracy. Więcej aut na drogach regionu, w związku z tym jest więcej policyjnych patroli. Tak właśnie będą wyglądały najbliższe dni. Pamiętajmy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do dwóch lat więzienia. Przypominamy także o właściwym zabezpieczeniu naszych domów i mieszkań w trakcie wyjazdów.

 • Twoje dziecko jedzie na wakacyjną wycieczkę? Ostrołęccy policjanci zachęcają do kontroli autokaru, którym będzie podróżowało

  W roku szkolnym i w okresie wakacji dzieci i młodzież często wyjeżdżają na wycieczki. Zależy nam, by nasze pociechy spokojnie dojechały do celu i bezpiecznie wróciły do domu. By podróż przebiegła bezpiecznie policjanci ostrołęckiej drogówki prowadzą kontrole autokarów wycieczkowych. W tym celu należy skontaktować się z Wydziałem Ruchu Drogowego tel. 29 - 760 - 14 - 30. Zaleca się, aby zgłoszenie kontroli autobusu dokonać, co najmniej na 5 dni przed planowanym wyjazdem. Zgłoszony do kontroli autobus winien zostać podstawiony w wyznaczonym miejscu minimum 30 minut przed planowanym wyjazdem, za względu na czas niezbędny na wykonanie czynności kontrolnych. Życzymy bezpiecznej podróży.

 • Wszedł do obcego mieszkania, częstował się posiłkiem i groził pozbawieniem życia

  Zaledwie kilka minut zajęło policjantom z ostrołęckiego wydziału patrolowego zatrzymanie mężczyzny, który wtargnął do mieszkania kobiety i groził jej pozbawieniem życia. 37-latek został osadzony w policyjnym areszcie i dzięki sprawnym działaniom ostrołęckich funkcjonariuszy nie uniknie odpowiedzialności karnej.

 • Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

 • Poszukiwani świadkowie uszkodzenia pojazdów i znaków drogowych

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą postępowania dotyczących poniższych zdarzeń zaistniałych na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Osoby, które mają wiedzę na ten temat lub były bezpośrednimi świadkami, proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce tel. 029-760-14-25 lub 997.

 • wernisaż wystawy fotografii
  Obejrzymy zdjęcia młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Gimnazjum nr 1 uczestniczącej w projekcie o tym samym tytule. Przez kilka miesięcy uczestnicy projektu fotografowali miasto, sami wywoływali filmy i robili odbitki w ciemni pozytywowej podczas zajęć w pracowni fotografii analogowej...

  Koncert Jubileuszowy 
  Zespół Tańca Ludowego OSTROŁĘKA działa już 35 lat. To szmat czasu... Od początku istnienia przez Zespół przewinęło się ponad 3000 tancerzy, których mogliśmy oglądać w ponad 600 koncertach. Zespół odwiedził wiele miast polskich oraz Niemcy, Finlandię, Rosję, Ukrainę, Węgry, Słowację i Hiszpanię. W jubileuszowym koncercie zobaczymy wszystkie grupy aktualnego składu ZTL w nowym programie ale też byłych tancerzy, którzy wciąż w sercu mają taniec ludowy i folklor...

  Link do transmisji  koncertu: https://youtu.be/znrC6EYkKQE

  premiera spektaklu teatralnego Dziecięcego Teatru Amatorskiego NIEWIDZIALNI
  Bajka dla najmłodszych autorstwa Izabeli Degórskiej, utrzymana w klimacie baśni Braci Grimm. W biednej chatce na skraju lasu żyje sobie dziadek z trójką przyjaciół - kogucikiem, świnką i myszką. Pewnego dnia przyjeżdża do nich wędrowny handlarz i całkowicie zmienia ich życie. Wzruszająca przypowieść o sile prawdziwej przyjaźni...