koncert z cyklu Nastroje we Dwoje
SDM to legendarna grupa wykonująca poezję śpiewaną. Autorzy wierszy śpiewanych przez Stare Dobre Małżeństwo to: Edward Stachura, Adam Ziemianin, Józef Baran, Bolesław Leśmian, Jan Rybowicz, Bogdan Loebl. Muzykę do większości piosenek skomponował Krzysztof Myszkowski...

wernisaż wystawy
Weronika Adamowska - urodzona w Łomży w 1988 roku. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku rzeźba ze specjalizacją ceramika. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Andrzeja Borcza (2013)...

 • REAGUJ, KIEDY WIDZISZ NIEPOKOJĄCE SYTUACJE - DOSKONALE NADAJE SIĘ DO TEGO KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

  Widzisz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może chciałbyś nas poinformować o tym, że młodzież kąpie się w miejscach niestrzeżonych? Przypominamy, że będąc świadkiem niepokojących sytuacji możesz skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie dające każdemu obywatelowi możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie.

 • Ropoczyna sie weekend - Nie ryzykuj - Zbadaj swoją trzeźwość w Komendzie Miejskiej w Ostrołęce

  Przed nam upalny weekend, zróbmy wszystko, aby odbył się on w sposób bezpieczny. Dlatego przypominamy, że w holu głównym ostrołęckiej komendy znajduje się alkomat, dzięki któremu sami całkowicie anonimowo możemy zbadać swoją trzeźwość. Urządzenie jest dostępne dla mieszkańców 24 godziny na dobę. Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest PRZESTĘPSTWEM, które jest zagrożone kara do 2 lat więzienia.

 • Apel ostrołęckich policjantów o zachowanie ostrożności nad wodą

  Przed nami zapowiadane upalne dni. Wielu z nas wybierze zapewne wypoczynek nad wodą, jednakże często ignorując zasady bezpieczeństwa, których nieprzestrzeganie może prowadzić do tragedii. Apelujemy o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Pamiętajmy, że alkohol, brawura i przecenianie własnych umiejętności to główne przyczyny utonięć, bądź kalectwa. Nie zapominajmy o rozmawianiu ze swoimi dziećmi o powyższych zagrożeniach.

 • Zabezpieczajmy swoje rowery przed kradzieżą - beztroska w tym zakresie może kosztować nas utratę jednośladu

  Lato w pełni, więc i sezon rowerowy rozpoczęty. Niestety, z reguły w tym czasie dają też o sobie znać złodzieje naszych jednośladów. Podczas rekreacyjnych wycieczek, wyjazdów ,, na zakupy”, oraz podróży rowerowych pamiętajmy o prawidłowym zabezpieczeniu naszych pojazdów. APELUJEMY o ostrożność.

 • Poszukujemy świadków uszkodzenia pojazdów

  Funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału prewencji prowadzą postępowania dotyczące uszkodzenia dwóch zaparkowanych samochodów. W obydwóch przypadkach sprawcy odjechali z miejsca zdarzenia. Wszystkie osoby posiadające informacje na temat powyższych zdarzeń proszone są o kontakt dyżurnym ostrołęckich policjantów pod numerem telefonu (29) 760 -14 - 24.

 • Policjanci z Ostrołęki pomogli odzyskać zgubiony telefon

  Podziękowania ostrołęckim policjantom złożył właściciel zgubionego telefonu HTC. ,,Zguba” została odnaleziona w jednej z ostrołęckich taksówek. Jak powiedział sam właściciel myślał, że przedmiotu już nie odzyska. Ucieszył się podwójnie, raz z powodu odzyskania telefonu o wartości kilkuset złotych, a dwa z danych i kontaktów w nim zawartych. Dzięki wzorowej postawie właściciela taksówki, który przyniósł telefon do siedziby ostrołęckich policjantów i komunikatowi prasowemu zamieszczonemu na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i lokalnych mediach telefon wrócił już do swojego właściciela. Dziękujemy również mediom za pomoc.

 • UWAGA – NIE ZOSTAWIAJ DZIECKA W NAGRZANYM SAMOCHODZIE NAWET NA CHWILĘ!

  Zwykłe roztargnienie dorosłych może być przyczyną tragedii najmłodszych. W związku ze zdarzającymi się na terenie kraju przypadkami zostawiania dzieci w rozgrzanych samochodach, apelujemy o odpowiedzialne zachowanie w tym zakresie oraz czujność osób postronnych. Chwila zapomnienia może mieć tragiczny finał.

 • Oszustwo podczas zakupu koparki - straty kilka tysięcy złotych - apel policji

  Ponad 6 tysięcy złotych stracił mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który chciał kupić za ponad 60 tysięcy złotych 22 - letnią koparkę za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych. Mężczyzna na poczet zakupu przelał kaucję wynoszącą 10 procent wartości transakcji na konto sprzedającego, jednak do chwili obecnej nie otrzymał pojazdu. Bądźmy ostrożni podczas tego rodzaju zakupów. Mając na uwadze tak wysoką sumę zaliczki należałoby się zastanowić, czy nie warto stracić np. zbiornik paliwa, aby jechać na wskazane miejsce i sprawdzić czy pojazd, który nas interesuje w ogóle istnieje.

 • O bezpiecznym wypoczynku podczas wakacji podczas „Dnia Służb Mundurowych w Czerwinie” – kontynuacja działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

  W miniony poniedziałek, w budynku Zespołu Szkół Powiatowych w Czerwinie, spotkały się służby mundurowe związane z szeroko pojętym, bezpieczeństwem. Z prelekcji na temat wakacyjnego wypoczynku mogli skorzystać uczniowie i kadra pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Czerwinie. Nie zabrakło informacji na temat specyfiki każdej ze służb, co sprawiło, że dzień ten był dla uczniów wyjątkowy. A wszystko po to, aby nadchodzące wakacje były bezpieczne. Największą uwagę podczas akcji przywiązano do bezpieczeństwa nad wodą. Działania były prowadzone w ramach trzeciej ogólnopolskiej edycji akcji informacyjno - edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 • Będąc pod wpływem alkoholu przekroczył prędkość – został zatrzymany przez ostrołęcką drogówkę

  Kolejny bezmyślny kierowca stracił prawo jazdy. Mieszkaniec powiatu przasnyskiego wczoraj jadąc w Chudku (gm. Olszewo – Borki) oplem przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 25 km/h, ponadto był pod działaniem alkoholu. Alkomat w jego organizmie pokazał prawie pół promila alkoholu. Prosimy o rozwagę i wyobraźnię , swoim nieodpowiedzialnym postępowaniem możemy być sprawcami kalectwa lub śmierci niewinnych osób. Jeszcze raz informujemy, że policja jest obecna zarówno na drogach głównych, jak i lokalnych. Także nie bierzmy pod uwagę myśli, że ,,jakoś mi się uda”. Nie warto ryzykować życia swojego, naszych bliskich, innych postronnych osób oraz wieloletniego wyroku w Zakładzie Karnym.

 • finał centralny w turniejach: recytacja i wywiedzione ze słowa w dniach 12-15 VI
  Co roku w czerwcu gościmy znakomitych recytatorów z całej Polski, laureatów konkursów eliminacyjnych. Rywalizują oni z sobą w czterech koncertach konkursowych. Zmaganiom turniejowym towarzyszą warsztaty dla uczestnikówi instruktorów. Zapraszamy Państwa do obserwowania zmagań konkursowych uczestników 64. OKR.
  Mamy nadzieję, iż z zaproszenia tego skorzystają wszyscy miłośnicy literatury i sztuki "żywego słowa".

 • Dzielnicowy z Ostrołęki odnalazł zaginioną Seniorkę w czasie wolnym od służby na terenie już innego powiatu blisko 10 kilometrów od miejsca jej zamieszkania

  asp. Mariusz Brym, który na co dzień pełni służbę w ostrołęckim rewirze dzielnicowych po raz kolejny pokazał, że policjantem się jest 24 - godziny na dobę. Policjant poza godzinami służby odnalazł zaginioną blisko 80 - letnią mieszkankę naszego powiatu, która od kilkunastu godzin była poszukiwana przez policjantów, strażaków oraz wolontariuszy z grupy ratowniczej ,,Nadzieja". Seniorka została odnaleziona w lesie prawie 10 kilometrów od swojego miejsca zamieszkania, już na terenie innego powiatu.

 • Skuteczne działania policjantów w walce z pijanymi kierowcami - zatrzymano 7 pijanych kierowców, niemal połowa z nich to kobiety

  Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest dla ostrołęckich policjantów priorytetem. Dlatego 24 – godziny na dobę są oni obecni zarówno na głównych drogach, jak i lokalnych. Dzięki temu policjanci tylko przez ten weekend udaremnili jazdę 7 pijanym kierowcom. Co zaskakujące biorąc pod uwagę wcześniejsze zdarzenia prawie połowa z nich to kobiety. Ponadto jedna z nich mając ponad dwa promile alkoholu spowodowała zdarzenie drogowe. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię. Kiedy jesteśmy świadkami takich zdarzeń poinformujmy o tym policje, zanim dojdzie do tragedii.

 • Pracowity weekend ostrołęckich policjantów

  W ciągu minionego weekendu ostrołęccy policjanci mieli bardzo dużo pracy. W tym czasie funkcjonariusze przeprowadzili prawie 100 interwencji, które głównie związane były z przemocą domową i zakłóceniem porządku publicznego. Niemal wszystkie interwencje były spowodowane przez osoby będące pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że ,,nasza zabawa” może przeszkadzać innym mieszkańcom, a każdy ma prawo do spokoju i wypoczynku. Szanujmy to oraz ciszę nocną, którą ostrołęccy policjanci będą egzekwować z całą stanowczością.

 • Policjanci z Ostrołęki ponownie wspierali akcję krwiodawstwa MOTOSERCE - zebrano 203 litry krwi!

  Ostrołęka już po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi MOTOSERCE 2019. Ponownie w akcji aktywnie uczestniczyli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, którzy zabezpieczali przejazd na policyjnych motocyklach oraz co najważniejsze oddawali krew dla potrzebujących. Na uczestników czekały koncerty, konkursy, ambulans do pobierania krwi oraz widowiskowa parada motocykli pilotowana przez policyjne motocykle. Policjanci z różnych wydziałów ostrołęckiej komendy oddawali krew dla osób potrzebujących. Łącznie zebrano 203 litry krwi. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tak szczytną inicjatywę.

 • Widzisz obce osoby i samochody ,, kręcące się” bez celu pod twoim lub sąsiada domem- reaguj

  ,,Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa” to nie tylko hasło debat społecznych, ale też nasza właściwa reakcja np. na osoby i samochody, które bez celu przebywają w rejonie naszych domów, bądź też chodzą po klatkach schodowych i w rejonie bloków. Za każdym razem kiedy takie osoby wzbudzą nasze podejrzenia zgłośmy to na policję. Zabezpieczmy także nasz dom w sytuacji, kiedy mamy np. wesele naszego dziecka i całą noc jesteśmy poza miejscem zamieszkania. Pozostawiona dekoracja naszej posesji może przykuć uwagę potencjalnych amatorów cudzej własności, dlatego wcześniej w przypilnowaniu naszego domu poprośmy np. sąsiadów o pomoc, bądź znajomych, którzy przenocują w tym czasie u nas w domu.

 • Rusza trzecia edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ”

  Ładna pogoda oraz ciepłe dni zachęcają do spędzania wolnego czasu na powietrzu, jak również do rekreacji w wodzie i nad wodą. W takim okresie dochodzi niestety do większej liczby utonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom podczas finału VI Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym, Zastępca Komendanta Głównego Policji, mł. insp.Tomasz Szymański zainaugurował trzecią ogólnopolską edycję akcji informacyjno - edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 • Właściciel telefonu HTC poszukiwany

  Do ostrołęckiej komendy policji zgłosiła się osoba, która znalazła telefon komórkowy marki HTC koloru niebieskiego wraz z zamykanym czarnym etui. Przedmiot został znaleziony w jednej z ostrołęckich taksówek.

 • „Trzeźwość w przewozie osób” już w czwartek

  W czwartek na terenie garnizonu mazowieckiego Policji zostaną przeprowadzone działania pod nazwą „Trzeźwość w przewozie osób”. Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.