Ostrołęckie Centrum Kultury informuje, że koncert Tymona Tymańskiego odbędzie się 21 września br. o godz. 18.00

na Plaży Miejskiej w Ostrołece.

 

Wstęp wolny

 • FAKT: Najwięcej wypadków drogowych powodują kierujący pojazdami

  Blisko 89 % wypadków drogowych zaistniałych podczas wakacji ubiegłego roku spowodowali kierujący pojazdami. Prawie 5% wypadków nastąpiło z winy pieszych, a w ok. 1 % przypadków odnotowano współwinę uczestników zdarzenia. Pozostałe 5% to wypadki do których doszło z innych przyczyn, w tym m.in. stan techniczny pojazdu, stan drogi, pożar pojazdu, zwierzęta na drodze, utrata przytomności przed wypadkiem. W przypadku kierujących pojazdami, zdecydowaną większość stanowili kierowcy samochodów osobowych (69%), ciężarowych (9%), rowerów (9%), czy motocykli (6%).

 • Kolejna osoba poszukiwana zatrzymana przez ostrołęckich policjantów

  Policjanci z ostrołęckiego wydziału patrolowego zatrzymali osobę poszukiwaną do odbycia kary więzienia, tym razem był to 22 - letni mieszkaniec gminy Rzekuń. Zatrzymany już wczoraj został doprowadzonym do Zakładu Karnego.

 • Kolejne bardzo dobre działania ostrołęckich policjantów w zwalczaniu najbardziej uciążliwej przestępczości

  Szybka reakcja ostrołęckich dzielnicowych pozwoliła na zatrzymanie podejrzanego o kradzież rozbójniczą młodego ostrołęczanina. Agresor zabrał telefon komórkowy przypadkowej osobie, a gdy ta próbowała odzyskać swoją własność uderzył go dwukrotnie butelką w głowę. Poszkodowany z obrażeniami trafił do szpitala. Już po kilku minutach od zdarzenia ostrołęccy dzielnicowi zatrzymali podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa mężczyznę, osadzono go w policyjnym areszcie. Mężczyzna już przebywa w Zakładzie Karnym, ponieważ Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 • Ostrołęccy policjanci poszukują sprawcy kradzieży telefonu z niezamkniętego pojazdu – apel policji

  Do zdarzenia doszło 16.08.2019 r. ok. godz. 13:00-19:00 na ul. w rejonie rzeki Narew nieopodal starej ciepłowni. Nieznany sprawca z zaparkowanego pojazdu marki Suzuki doszło do kradzieży telefonu komórkowego marki Alcatel. Pamiętajmy, aby nie pozostawiać w pojazdach w widocznych miejscach drogocennych przedmiotów. Wychodząc z auta nawet na bliską odległość zawsze zamykajmy nasz samochód.

 • Widzisz obce osoby i samochody ,, kręcące się” bez celu pod twoim lub sąsiada domem- reaguj

  ,,Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa” to nie tylko hasło debat społecznych, ale też nasza właściwa reakcja np. na osoby i samochody, które bez celu przebywają w rejonie naszych domów, bądź też chodzą po klatkach schodowych i w rejonie bloków. Za każdym razem kiedy takie osoby wzbudzą nasze podejrzenia zgłośmy to na policję. Tego rodzaju zgłoszenia można przekazywać anonimowo bezpośrednio do dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numer pod numer telefonu 29-760-14-24.

 • Poszukujemy świadków uszkodzenia pojazdu

  Funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału prewencji prowadzą postępowania dotyczące uszkodzenia zaparkowanego samochodu na jednym z parkingów w rejonie cmentarza. Po zdarzeniu sprawca odjechał z miejsca. Wszystkie osoby posiadające informacje na temat powyższych zdarzeń proszone są o kontakt dyżurnym ostrołęckich policjantów pod numerem telefonu (29) 760 -14 - 24.

 • Ostatni weekend wakacji - wracaj bezpiecznie

  Okres od 30 sierpnia do 1 września to czas wzmożonych powrotów do domów z wakacyjnego wypoczynku. W tym czasie, na drogach całego Mazowsza zwiększona liczba policjantów czuwać będzie nad bezpieczeństwem podróżujących prowadząc działania prewencyjno-kontrolne „Ostatni weekend wakacji”. Funkcjonariusze przede wszystkim zadbają o płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, szczególnie w miejscach występowania znaczących utrudnień.

 • Policjanci poszukują właściciela telefonu oraz świadków kradzieży roweru i sprawcy zniszczenia mienia

  W dniu 16 sierpnia 2019 roku, w Kadzidle został znaleziony telefon komórkowy typu smartfon marki SAMSUNG, kolor obudowy srebrno-czarny z pokrowcem silikonowym koloru brązowo - czarnego. Wyświetlacz telefonu posiada jedno poprzeczne pęknięcie. Telefon czeka na właściciela w Zespole ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP w Ostrołęce.

 • Skradziono rower - policja szuka sprawców

  W niedzielę na terenie Ostrołęki skradziono rower. Policjanci prowadzą postępowanie celem ustalenia sprawców kradzieży i odzyskania utraconego mienia. Przypominamy o zabezpieczeniu jednośladów nawet, kiedy pozostawiamy nasz jednoślad na przysłowiową ,,chwilę”.

 • Podejrzany o rozbój na nastolatku zatrzymany przez ostrołęckich policjantów

  Dzięki bardzo dobrym działaniom policjantów z ostrołęckiego wydziału kryminalnego oraz do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mieszkaniec naszego miasta podejrzany o rozbój na nastolatku został ustalony i zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzut rozboju do którego się przyznał. Wobec mężczyzny Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 • Bezmyślni kierowcy zatrzymani przez policjantów z Myszyńca

  Ogromną nieodpowiedzialnością wykazało się dwóch mieszkańców naszego powiatu, którzy kierowali autem będąc w stanie niemal upojenia alkoholowego. Jeden z mężczyzn przyjechał do sklepu wraz z kolegą, natomiast po wyjściu ze sklepu mężczyźni zamienili się miejscami. Obydwaj mieli w swoich organizmach prawie 3 promile alkoholu. Dodatkowo jeden z nich w ogóle nie ma prawa jazdy, natomiast drugi nie posiadał tego dokumentu w trakcie kontroli. W trakcie czynności okazało się, że mężczyźni przyjechali do sklepu po kolejna ,,porcję” alkoholu. Niebawem odpowiedzą za swoje zachowanie przed Sądem. W interwencji dużą rolę odegrał przypadkowy świadek, który widząc mężczyzn poinformował o tym policję. Komendant Miejski Policji w Ostrołęce podinspektor Krzysztof Szymański składa na jego ręce wyrazy podziękowania za odpowiedzialną reakcję, która być może zapobiegła tragedii.

 • Galeria Ostrołęka OCK i Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają do udziału w konkursie foto „InQbator 2019” pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki .

  Przychodźcie na spektakle InQbatora (bo warto) i róbcie zdjęcia (bo warto :) Zdjęcia będą oceniane w kategoriach: 1.spektakle teatralne 2.wokół festiwalu
  Zastrzegamy, że do oceny jury dopuszczone zostaną zdjęcia tylko z tych spektakli, na których nie było zakazu fotografowania.

 • Oszustwa podczas zakupu telefonów w ,,sieci” - bądźmy ostrożni

  Tylko podczas minionego weekendu do ostrołęckiej komendy policji wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące oszustw w ,,sieci”. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożność i zasady ograniczonego zaufania przy zakupach na portalach aukcyjnych.

 • Sezon grzybowy w pełni - ostrołęcka policja radzi jak nie zgubić się w lesie

  Aura sprzyja wycieczkom do lasu i grzybobraniu. Jednak podczas takiej wyprawy nietrudno stracić orientację i zgubić się w terenie. Pamiętajmy, aby podczas grzybobrania nie stracić czujności, aby do domu wrócić nie tylko z pełnym koszem grzybów, ale przede wszystkim cało i zdrowo. Policjanci apelują o rozsądek i zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas leśnych wypraw.

 • Profilaktyka podczas letnich warsztatów dla dzieci w „Koronie”

  Policyjni profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wraz z Grupą Ratowniczą „Nadzieja” przeprowadzili dwukrotnie działania skierowane do dzieci biorących udział w letnich warsztatach zorganizowanych przez „Hotel Korona” w Krukach. Inicjatorem tych działań była Pani Katarzyna Prusinowska. Dziękujemy za zaproszenie do wspólnych działań profilaktycznych!

 • Zapraszamy na muzyczne pożegnanie wakacji ...

  Zapraszamy na 10. Festiwal Teatralny INQBATOR 2019

  MARATON GROZY 23/24 sierpień 2019

  Zapraszamy na muzyczne pożegnanie lata ...