• Kontrolujemy miejsca letniego wypoczynku - a wszystko po to, aby dzieci były bezpieczne

  Nawiązanie współpracy z kierownikami obozów harcerskich, ustalenie sposobów łączności, miejsc zbiórki i dróg ewakuacyjnych, to tylko niektóre zadania jakie realizowali policjanci z zespołu do spraw nieletnich ostrołęckiej komendy z przedstawicielami Państwowej Stacji Sanitarnej w Ostrołęce. Wspólne działania służb mają zapewnić bezpieczeństwo podczas trwania letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Stowarzyszenie Harcerstwa katolickiego ,, Zawisza” obóz harcerski w Wachu zgromadził kilkadziesiąt osób, nie mogło więc zabraknąć tam ostrołęckich policjantów.

 • Poszukujemy świadków uszkodzenia pojazdów i pomalowania pociągu

  Funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału prewencji prowadzą postępowania dotyczące uszkodzenia dwóch zaparkowanych pojazdów oraz pomalowania pociągu. W obydwóch przypadkach sprawcy odjechali z miejsca zdarzenia. Wszystkie osoby posiadające informacje na temat powyższych zdarzeń proszone są o kontakt dyżurnym ostrołęckich policjantów pod numerem telefonu (29) 760 -14 - 24.

 • Opady deszczu - apel ostrołęckiej policji o ostrożność na drodze

  W związku z trwającymi opadami deszczu ostrołęcka policja apeluje do kierujących pojazdami, pieszych i rowerzystów o ostrożność na drodze. Deszcz powoduje, że droga jest śliska, a droga hamowania auta znacząco się wydłuża.Dostosujmy swoją jazdę do tego co aktualnie dzieje się na drodze.

 • Koniec poszukiwań

  Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w poszukiwania zaginionego 29 - letniego mieszkańca gminy Olszewo - Borki. Mężczyzna został odnaleziony. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę mediów, które szybko zamieściły policyjny komunikat.

 • Zatrzymany sprawca i odzyskanie pojazdów o wartości kilku tysięcy złotych - tak w skrócie można podsumować szybkie i co najważniejsze skuteczne działania policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu

  Świetnym rozpoznaniem swojego rejonu służbowego oraz dużą determinacją w służbie wykazali się policjanci z Myszyńca, którzy zaledwie po kilkudziesięciu minutach od zgłoszonej kradzieży skutera i roweru o wartości ponad 5000 tysięcy złotych zatrzymali sprawcę tego zdarzenia. Mundurowi odzyskali także ukryte pojazdy, które zostały już przekazane właścicielowi.

 • Ostrołęccy policjanci przeciwdziałają włamaniom do domów

  Za nami „Europejski Dzień Skupienia Uwagi na Problematykę Włamań do Domów / Mieszkań”, który obchodziliśmy 19 czerwca. W ramach szeroko pojętej profilaktyki, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, Komisariatu Policji w Myszyńcu i podległych Posterunków Policji przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne w tym zakresie. Niestety przypadki niezamkniętych na noc bram wjazdowych, furtek, drzwi oraz pomieszczeń gospodarskich oraz zupełnie niezabezpieczonych sprzętów rolniczych nie są odosobnione. Dlatego Wydział Prewencji Komendy Policji w Ostrołęce dostrzegając te zjawisko rozpoczął akcję informacyjną o zagrożeniach, w której wskazał także sposoby na unikniecie takich zagrożeń jak, m.in. kradzieże.

 • Zaginął Paweł Dąbkowski

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce poszukują mieszkańca gminy Olszewo - Borki, 29-letniego Pawła Dąbkowskiego. Mężczyzna 01.07.2019r. wyjechał ok. godz. 19:00 z miejsca zamieszkania samochodem m-ki Mercedes Sprinter koloru białego. Do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wszystkie osoby posiadające wiedzę na temat miejsca pobytu zaginionego proszone są o kontakt pod nr tel. 997 lub 112.

 • Przejeżdżasz obok wypadku - Jeśli chcesz uniknąć kolejnego to skup się na drodze!

  Niestety coraz więcej osób przejeżdżając obok wypadku, bądź będących ich świadkiem zamiast zachowywać się odpowiedzialnie, to nawet w trakcie jazdy wyjmuje telefon komórkowy i nagrywa przebieg zdarzenia zamiast być skoncentrowanym na drodze, bądź sygnałach wydawanych przez policjantów dotyczących, np. objazdów. W efekcie prowadzi to do kolejnych wypadków lub kolizji. Zmorą służb ratowniczych są też osoby postronne, które utrudniają im pracę. Dlatego apelujemy, aby dla swojego i innych bezpieczeństwa mijając miejsce takiej akcji nie zatrzymywać się, niepotrzebnie nie zwalniać, nie filmować, ani nie fotografować. Przypominamy także, że policyjna taśma, to obszar wyznaczony przez policję, którego nie można przekraczać!

 • Policjanci z Ostrołęki dbają o bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji

  Kolejne spotkanie dotyczące szeroko pojętego podczas wakacji w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przeprowadzili funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce z najmłodszymi korzystającymi z wypoczynku zorganizowanego przez ostrołęckie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Oprócz atrakcji przygotowanych dla dzieci głównymi tematami spotkania było bezpieczeństwo nad wodą oraz w ruchu drogowym. A wszystko po to, aby dzieci w tym szczególnym dla nich czasie były bezpieczne. Tym razem to policjanci zaprosili najmłodszych do swojej siedziby.

 • Stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo - nie żyje młody mężczyzna

  Niestety tragicznie rozpoczął się sobotni poranek. W wyniku wypadku do którego doszło na drodze krajowej k - 53 zginął 21 - letni ostrołęczanin. Jeszcze raz apelujemy o ostrożność i skupienie na drodze. Wyciągajmy także wnioski z poprzednich tego typu zdarzeń.

 • Oszustwo w Internecie - ostrołęcka policja ostrzega

  510 złotych stracił mieszkaniec naszego miasta, który za pośrednictwem portalu internetowego chciał kupić telefon. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożność i rozsądek przy zakupach na portalach aukcyjnych.

 • Pijany uderzył w barierki - zatrzymali go policjanci z Myszyńca

  Brakiem wyobraźni wykazał się kolejny mieszkaniec naszego powiatu, który jadać audi najpierw uderzył w barierki ochraniające przepust wodny ,a następnie poszedł po ciągnik rolniczy, aby odholować do domu rozbity pojazd. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci nieodpowiedzialnemu kierowcy zatrzymali już prawo jazdy i niebawem będzie on odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem. Zatrzymanie mężczyzny i udaremnienie mu dalszej jazdy było możliwe dzięki szybkiej reakcji myszynieckich policjantów oraz zgłoszeniu postronnej osoby. Przypominamy, że oprócz wysokiej grzywny za jazdę w stanie nietrzeźwości można trafić na 2 lata do więzienia, a gdy spowodujemy w takim stanie wypadek śmiertelny czas spędzony w zakładzie karnym może wynieść nawet 12 lat.

 • Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019 - niestety zanotowano kolejny czarny punkt na ,,naszych" drogach - prosimy o rozsądek i ostrożoność

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat! Niestety kolejny punkt na mapie pochodzi z terenu powiatu ostrołęckiego. W wypadku zginął 21 - letni mieszkaniec naszego powiatu. Apelujemy o bezpieczną jazdę.

 • Poszukiwani świadkowie uszkodzenia pojazdów

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą postępowania dotyczących poniższych zdarzeń zaistniałych na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Osoby, które mają wiedzę na ten temat lub były bezpośrednimi świadkami, proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce tel. 029-760-14-25 lub 997.

 • Nadchodzi weekend - nie ryzykuj, przed jazdą zbadaj swoją trzeźwość w siedzibie ostrołęckich policjantów

  Przed nami kolejny ciepły weekend. W związku z tym i mogącymi się pojawić w tym czasie spotkaniom towarzyskim przypominamy, że w poczekalni ostrołęckiej komendy jest zamontowany nowoczesny alkomat, dzięki któremu każdy samodzielnie i w sposób absolutnie anonimowy może sprawdzić swoją trzeźwość. Urządzenie jest dostępne dla mieszkańców przez całą dobę.

 • Pamiętaj o bezpieczeństwie nad wodą! - kontynuacja działań ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" na terenie Ostrołęki i powiatu

  Nad wodą liczy się wzmożona uwaga, ostrożność i przezorność wypoczywających oraz przebywających nad nią osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli i brak należytej opieki nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Słaba wyobraźnia i brawura są w stanie doprowadzić do tragedii całych rodzin. Od początku czerwca na terenie całej Polski utonęło prawie 100 osób. W apel o rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą anzgażuje się także ostrołęcka policja. Pamiętajmy, że woda to ogromny żywioł.

 • Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019 na dzień 28.06.2019r.

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

 • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - zgłoszenia na terenie Ostrołęki i powiatu

  Reagujmy za każdym razem kiedy widzimy niebezpieczną sytuację, doskonale nadaje się do tego Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy miasta i powiatu ostrołęckiego na Krajowej Mapie Zagrożeń nanieśli 2444 zagrożenia. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami!

 • spektakl Teatru ITAKZAGRAMY

  Za górami, za lasami, był sobie kraj nad krajami,

  A na skale z piernika stał zamek Króla Gwoździka…

  Pewnego dnia wydarzyło sie wielkie nieszczęście – królewna, ukochana córka króla Gwoździka, została porwana przez straszliwego smoka, nasłanego przez złą Czarownicę. Na ratunek dziewczynie pośpieszyli królewscy rycerze oraz dzielny szewczyk...

  Koncert piosenek Adama Wołosza
  Zaśpiewają wokalistki Studia Piosenki: Wiktoria Dobrowolska, Martyna Dulewicz, Gabrysia Laska, Weronika Popiołek, Kasia Staśkiewicz
  Gościnnie wystąpią: Aneta Żebrowska i Justyna Mrozek...

  Zapraszamy dzieci na poranki filmowe do Kina Jantar