• Droga W 627 odblokowana

  Zakończyły się działania związane z usuwaniem skutków zdarzenia drogowego w Zamościu z udziałem samochodu ciężarowego. Przed chwilą ( godz.11) droga została odblokowana i ruch został wznowiony.

 • Dzielnicowi z Ostrołęki uratowali życie 58-letniej kobiecie

  Błyskawiczna akcja policjantów z ostrołęckiego rewiru dzielnicowych zapobiegła tragedii. Po otrzymaniu informacji, że życie mieszkanka powiatu ostrołęckiego jest zagrożone policjanci od razu przystąpili do działania, w wyniku którego kobieta odzyskała przytomność i została przewieziona do szpitala. To kolejne uratowane ludzkie, jakie mają na swoim koncie ostrołęccy policjanci.

 • Szanowni Państwo.
  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy Państwu serdeczne życzenia...

 • XVIII edycja kursu samoobrony dla Pań ,,Bądź Bezpieczna” wystartowała

  48 Pań rozpoczęło właśnie kolejną już, 18 edycję kursu samoobrony „Bądź Bezpieczna”. Przed uczestniczkami kilka tygodni wytężonej pracy, ćwiczeń i wykładów, które w swoim założeniu mają przygotować je na starcie z potencjalnym napastnikiem. Organizatorami tej edycji kursu są: Urząd Miasta Ostrołęka, Komenda Miejska Policji w Ostrołęce oraz Ubezpieczenia Sikorscy, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia.

 • Bez prawa jazdy i z ,,promilami” – na szczęście byli w pobliżu ostrołęccy policjanci

  Czujność policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu kolejnego niebezpiecznego kierowcy. Mieszkaniec naszego powiatu mając w organizmie ponad promil alkoholu i nie posiadając prawa jazdy wybrał się w nocy na przejażdżkę do Ostrołęki. Funkcjonariusze udaremnili mu dalszą jazdę i nie uniknie on w najbliższym czasie odpowiedzialność karnej za swoje zachowanie.

 • Ukrywał się przed karą więzienia – zatrzymali go w nocy ostrołęccy policjanci

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu zatrzymali poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce do odbycia kary pozbawienia wolności młodego mieszkańca naszego powiatu. Do zatrzymania doszło dziś o godzinie 2:20 w nocy na ul. Sienkiewicza w Ostrołęce, 24 - letni mieszkaniec naszego powiatu został osadzony w policyjnym areszcie. Dzięki sprawnej akcji funkcjonariuszy z wydziału patrolowego mężczyzna jeszcze dziś zostanie doprowadzony do Zakładu karnego i nie uniknie odpowiedzialności karnej.

 • Kontynuacja działań w ramach porozumienia ,, Pomocna Dłoń”

  Dziś w siedzibie ostrołęckich policjantów zostało już po raz trzeci podpisane porozumienie skierowane na niesienie pomocy osobom zagrożonym wychłodzeniem organizmu. Dzięki niemu dotychczas uratowano życie dwóm osobom. Bezpośrednio po podpisaniu porozumienia jego uczestnicy od razu przystąpili do działania i poszli na wspólny patrol w miejsca, gdzie osoby potrzebujące mogą przebywać. Zwracamy się do Państwa z prośbą o informację w każdym przypadku kiedy będziemy mieli podejrzenie, że ktoś jest zagrożony wychłodzeniem organizmu, jeden telefon potraf uratować życie.

 • Czujność policjantów z Baranowa pozwoliła na udaremnienie jazdy pijanemu kierowcy

  Dzięki właściwej reakcji policjantów z posterunku policji z Baranowie zatrzymany został kolejny niebezpieczny kierowca. Mężczyzna kierował pojazdem mając 2 promile alkoholu, zatrzymano mu prawo jazdy i niebawem odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

 • Chrońmy Seniorów przed oszustwami - apel ostrołęckich policjantów

  Oszuści na tzw. wnuczka cały czas modyfikują swoje metody działania podając się w trakcie rozmowy telefonicznej np. za policjanta, funkcjonariusza służb mundurowych, bądź siostrzeńca. Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i NIGDY też nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Zachowajmy szczególną ostrożność i za każdym razem powiadamiajmy policję o otrzymaniu takiego telefonu.

 • Nie ryzykuj - Zbadaj swoją trzeźwość w Komendzie Miejskiej w Ostrołęce

  Przed nam kolejny weekend, zróbmy wszystko, aby odbył się on w sposób bezpieczny. Dlatego przypominamy, że w holu głównym ostrołęckiej komendy znajduje się nowoczesny alkomat, dzięki któremu sami całkowicie anonimowo możemy zbadać swoją trzeźwość. Urządzenie jest dostępne dla mieszkańców 24 godziny na dobę. Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest PRZESTĘPSTWEM, które jest zagrożone kara do 2 lat więzienia.

 • Wzmożone kontrole ostrołęckich policjantów pod kątem korzystania pieszych z elementów odblaskowych – nośmy odblaski dla swojego bezpieczeństwa nawet w obszarze zabudowanym!

  Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w trosce o bezpieczeństwo zapowiadają wzmożone kontrole obowiązkowych elementów odblaskowych. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami mamy obowiązek noszenia odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, za jego lekceważenie grozi mandat do 500 złotych. Dbając o bezpieczeństwo swoje, naszych dzieci i bliskich tego rodzaju elementy powinniśmy zakładać nawet poruszając się w obszarze zabudowanym. Pamiętajmy, że po zmroku bez takiego elementu jesteśmy dla kierujących prawie niewidoczni. Nauczmy także takich właściwych zachowań najmłodszych i Seniorów z naszej rodziny.

 • Zwycięzcy konkursu na temat Krajowej Mapy Bezpieczeństwa odwiedzili Komendę Miejską Policji w Ostrołęce

  Trojaczki z gm. Olszewo – Borki swoim działaniem udowodnili, że tematy związane z bezpieczeństwem nie są im obce. 10 - latkowie wygrali konkurs „Dnia z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa” w Ostrołęce. W ramach podziękowań za ich zaangażowanie ostrołęccy policjanci zaprosili rodzeństwo wczoraj do swojej siedziby i przygotowali oni dla nich szereg atrakcji, dzięki którym mogli oni przez jeden dzień poczuć się jak policjanci. Komendant Miejski Policji w Ostrołęce podinsp. Krzysztof Szymański kieruje do rodzeństwa oraz ich rodziców wyrazy podziękowania za tak dużą wiedzę na tematy związane z bezpieczeństwem oraz za ogromne zaangażowanie w konkursie.

 • Policjant z Ostrołęki „na wolnym” zatrzymał pijanego kierowcę, który uszkodził dwa samochody

  Szybka reakcja i spostrzegawczość policjanta z ostrołęckiego wydziału patrolowego będącego w dniu wolnym od służby zakończyła niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy w Ostrołęce. Policjant idąc pieszo zauważył, jak kierujący dostawczym autem jadąc po chodniku uderzył w zaparkowane auta uszkadzając je. Funkcjonariusz przerwał niebezpieczną jazdę pijanemu kierowcy, niebawem mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Bezmyślny kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Być może ostrołęcki policjant w czasie wolnym od służby zapobiegł kolejnej tragedii na drodze, jaką bez wątpienia jest wypadek drogowy.

 • Ostrołęcka grupa ,,Speed” w dalszym ciągu dba o bezpieczeństwo na drodze

  Policjanci z ostrołęckiej grupy ,,Speed” w dalszym ciągu kontynuują swoje działania. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drodze, w szczególności zmniejszenie wypadków drogowych i wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy poruszają się bez wyobraźni łamiąc obowiązujące przepisy, tym samym powodując zagrożenie na drodze dla innych niewinnych użytkowników dróg. Wczoraj jeden z takich kierowców został wyeliminowany z ruchu na okres 3 miesięcy, otrzymał też wysoki mandat i punkty karne. Apelujemy do kierowców po raz kolejny o rozsądek i wyobraźnię.

 • Ewakuacja mieszkańców w związku ze znalezieniem niewybuchów

  Policjanci, funkcjonariusze Straży Pożarnej oraz zespół zarządzania kryzysowego z terenu naszego miasta oraz gminy Rzekuń zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom podczas usuwania niewybuchu. W chwili obecnej służby prowadzą ewakuację blisko 1000 mieszkańców. Prosimy mieszkańców o sprawną ewakuację i stosowanie się poleceń funkcjonariuszy.

 • Z ostatniej chwili - Koniec działań związanych związanych ze znalezieniem niewybuchu

  Zaledwie kilka minut ostrołęccy policjanci odprowadzili patrol saperski, który podjął znalezione niewybuchy do granic naszego miasta. Ruch w rejonie zdarzenia został już przywrócony, a mieszkańcy dzięki bardzo sprawnie przeprowadzonej akcji mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów. Dziękujemy mieszkańcom za bardzo dobrą współpracę.

 • Spotkanie z Grupą Wokalną Gospel
  19 XII, godz.20 Klub OCZKO

  wstęp wolny


  Koncert kolęd w wykonaniu Ostrołęckiego Chóru Kameralnego

  18 XII, godz. 19 Klub OCZKO

  wstęp wolny

   

  „Idą Święta” - Koncert świąteczny w wykonaniu Studia Piosenki z udziałem Dziecięcego Teatru Amatorskiego NIEWIDZIALNI Z Klubu OCZKO
  17 XII, godz. 18 Klub OCZKO

  wstęp wolny

  Koncert świąteczny w wykonaniu zespołu wokalnego ProForma pt.” Pastorałki i Karnawałki”. Przedstawią przygotowany pod choinkę zestaw kilkunastu polskich pastorałek i piosenek o tematyce zimowej.

  Uroczysta Gala finałowa konkursu

  Sala kameralna OCK, ul. Inwalidów Wojennych 23 -13.12.2019 r.
  Do 3 grudnia można zgłosić swoją pracę do konkursu, a już 13.12. zapraszamy laureatów i wszystkich zainteresowanych na galę wieńczącą 9 edycję konkursu „ Gwiazdkowy Anioł”, w tym roku pod hasłem Płomyk Dobroci. Konkurs organizowany jest przez Kultownię , przy wsparciu Prezydenta Miasta Ostrołęki i Stora Enso.