Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Ostrołęccy funkcjonariusze nieustannie kontynuują spotkania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa. A wszystko po to, aby nasze maluchy były bezpieczne. Ostatnie tego rodzaju spotkanie zostało takie spotkanie przeprowadzone z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Ostrołęce.

To była wyjątkowa lekcja dla przedszkolaków z ostrołęckiej "15". O szeroko pojętym bezpieczeństwie z dziećmi rozmawia ostrołęccy dzielnicowy z osiedla Sienkiewicza i Łęczysk asp. Janusz Kośnik.

Podczas spotkania funkcjonariusz przypomniał także najmłodszym  o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia.

Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz ćwiczyły w praktyce właściwe przechodzenie przez jezdnię. Policjanci wyjaśnili też maluchom jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa.

Jednym z podstawowych warunków bezpieczeństwa jest widoczność. Dlatego policjant zaprezentował dzieciom specjalną tubę, w której każde mogło na własne oczy zobaczyć, jak ważne jest zakładanie elementów odblaskowych.

podkom. Tomasz Żerański