Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj na jednym ze skrzyżowań w Łęgu Starościńskim. Przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy, aby nie jeździć na pamięć i zwracać uwagę na znaki. Nasze zagapienie, bądź beztroska podczas jazdy może być przyczyną tragedii.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego tak ważne jest, aby podczas wykonywania tego rodzaju manewrów wykazać się maksymalną ostrożnością i skupieniem. Wczoraj mieliśmy kolejny przykład, jak poważne konsekwencję mogą być w wyniku lekceważenia podstawowych znaków drogowych.

O zdarzeniu dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony wczoraj w południe. Osoba zgłaszająca poinformowała, że w Łęgu Starościńskim doszło do poważnego zderzenia dwóch pojazdów.

Na miejsce wysłano policjantów z ostrołęckiej drogówki oraz służby ratunkowe. Jak wynika ze wstępnych ich ustaleń kierujący vw passat 61 – letni mieszkaniec naszego powiatu na skrzyżowaniu jadąc w kierunku Łęgu Przedmiejskiego nie zastosował się do znaku A – 7, który mówi o ustąpieniu pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z vw touran, którym kierował 31 – letni również mieszkaniec naszego powiatu.

W wyniku zderzenia vw touran uderzył w betonowe ogrodzenie. Na szczęście uczestnicy kolizji nie doznali poważnych obrażeń ciała.

Sprawca zdarzenia kierujący vw passat został ukarany mandatem karnym, a do jego konta kierowcy dopisanych zostało 6 punktów karnych.

Jeszcze raz prosimy o duże skupienie i ostrożność na drodze.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka