Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

W przypadku kradzieży rowerów wystarczy dosłownie chwila, kiedy zostawimy rower bez zabezpieczenia np. podczas krótkich zakupów. Przykład takiego działania sprawcy zanotowaliśmy w tym tygodniu na terenie Ostrołęki.

Wczoraj popołudniu do ostrołęckiej komendy zgłosił się 65 - letni mieszkaniec naszego miasta i zawiadomił o kradzieży jego roweru o wartości 800 złotych. Mężczyzna poinformował, że 13 października bieżącego roku pomiędzy godz. 18 - 19 wybrał się do jednego ze sklepów przy ul. Kościuszki na zakupy.

Mężczyzna nie zabezpieczył roweru pomimo tego, że miał zabezpieczenie myśląc, że do sklepu wejdzie tylko na krótką chwilę.

I właśnie ta ,,chwila” wystarczyła amatorowi cudzej własności na kradzież jednośladu. Po wyjściu ze sklepu mężczyzna cały czas łudził się, że ktoś mu zrobił żart i niebawem odda mu rower, dlatego, m.in. zwlekał z zawiadomieniem o kradzieży.

Nad sprawą pracują ostrołęccy policjanci. Rower był marki DAWSTAR CITYBIKE typu damka, posiadał on przedni i tylni błotnik metalowy, z tyłu posiadał bagażnik na którym był czerwony plastikowy koszyk.

Wszystkie osoby, które mają wiedzę na temat tego zdarzenia prosimy o poinformowanie dyżurnego ostrołęckich policjantów.

Właśnie ten krótki czas wystarczy amatorowi cudzej własności na kradzież naszego jednośladu. Właściciel roweru musi mieć świadomość, że nie wszyscy ludzie są uczciwi i każde pozostawienie go bez zabezpieczenia tworzy złodziejowi okazje do kradzieży.

Na rower zawsze należy zakładać zabezpieczenie w taki sposób, aby spiąć koło, ramę oraz przytwierdzić go do podłoża. Jednoślad należy zostawiać albo w dobrze widocznym, oświetlonym miejscu albo w całkowicie zamkniętym pomieszczeniu. W tym drugim przypadku również musimy pamiętać o założeniu zabezpieczenia.

Zachęcamy również do sfotografowania roweru, gdyż w przypadku kradzieży zdjęcia mogą być rozpowszechnione w internecie przez policjantów. Może to pomóc zidentyfikować sprawcę kradzieży. Wybierając miejsce pozostawienia naszego jednośladu nawet na chwilę, starajmy dobrać je tak, żeby znajdowało się z zasięgu kamer monitoringu.

Tylko w tym tygodniu ostrołęccy policjanci odzyskali dwa rowery o wartości kilku tysięcy złotych.

podkom. Tomasz Żerański