Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce apeluje do kierujących pojazdami oraz pieszych o zachowanie ostrożności i rozsądku z uwagi na pogarszające się warunki na drogach. Opadająca mgła w połączeniu z ujemna temperaturą może powodować gołoledź na drogach i chodnikach.

Pamiętajmy też, że nawet pomimo braku opadów śniegu opadająca mgła w ujemnych temperaturach może zamarzać i powodować, że droga będzie bardzo śliska i trudna do wyczucia.

Dlatego dojeżdżając do skrzyżowania wcześniej powinniśmy zmniejszyć już prędkość. W trakcie jazdy dostosujmy naszą prędkość do tego, jakie warunki aktualnie mamy na drodze. To, że w jednym miejscu droga jest sucha wcale nie oznacza tego, że za kilkaset metrów może być śliska i niebezpieczna.

Systemy bezpieczeństwa, które coraz częściej posiadamy w swoich autach mają jedynie wspomagać naszą jazdę, jednak nie zwalniają nas z myślenia i przewidywania tego co się dzieje na drodze.

Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, raz jesteśmy kierującym innym razem pieszym. Od nas samych zależy jak będzie kształtowało się bezpieczeństwo na drodze.

Nieważne, czy jedziemy czy idziemy, w każdej sytuacji jesteśmy odpowiedzialni za to co robimy, dlatego zwracamy się z apelem także do pieszych.

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że nawet najnowocześniejszy samochód nie jest w stanie oszukać praw fizyki i nie zatrzyma się w miejscu.

podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka