Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Tylko wczoraj ostrołęccy policjanci udaremnili jazdę dwóm bezmyślnym kierowcom, którzy zdecydowali się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. Obydwaj mężczyźni już stracili prawa jazdy. Jeden z nich spowodował kolizję z innym pojazdem. Prosimy o odpowiedzialność, pamiętajmy, że wsiadając do auta ponosimy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj o godzinie 16 ostrołęccy policjanci zostali wezwani do kolizji drogowej, która zaistniała w Ostrołęce na ul. Mostowej. Jak ustalili policjanci z ostrołęckiej drogówki kierujący 50 - letni mieszkaniec naszego powiatu jadąc skodą nie zachował bezpiecznego odstępu od jadącego przed nim pojazdu. W wyniku czego uderzył w tył dostawczego renault. Przeprowadzone badanie trzeźwości szybko wyjaśniło przyczynę zdarzenia. Kierowca skody miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Mundurowi udaremnili mu dalszą jazdę, pojazd, którym się poruszał został odholowany na ,,policyjny” parking.

Drugi niebezpieczny kierowca został zatrzymany także przez policjantów z ostrołęckiej drogówki w Myszyńcu. Tym razem 23 - letni również mieszkaniec naszego powiatu poruszał się audi mając w organizmie ponad półtora promila alkoholu.

Obydwaj nieodpowiedzialni kierowcy już stracili swoje uprawnienia. W najbliższym czasie odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.  

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka