Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Do późnych godzin nocnych policjanci z ostrołęckiej drogówki oraz Komisariatu Policji w Myszyńcu pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu wypadku drogowego, który miał miejsce wczoraj w m. Cięćk. Niestety na miejscu zginął kierujący fiatem mieszkaniec naszego powiatu. Jak wstępnie ustalono posiadał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Apelujemy o ostrożność i wyobraźnię na ‘’drodze”.

Wczoraj kwadrans przed godzina 19 do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęła informacja o poważnym wypadku drogowym w miejscowości Cięćk. Na miejsce skierowano policjantów oraz służby ratunkowe, które potwierdziły zgłoszenie.

Jak wstępnie wynika z przeprowadzonych czynności, kierujący fiatem jadąc z od strony m. Niedźwiedź w kierunku m. Cięćk na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Ostatecznie pojazd zatrzymał się na dachu.

Niestety w wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 32 - letni mieszkaniec naszego powiatu. W trakcie czynności ustalono, że miał on orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2023 roku.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora wykonano czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego wypadku, m.in. oględziny samego miejsca zdarzenia, jak i pojazdu biorącego w nim udział, zdjęcia oraz szkice. Brał w nich udział również technik kryminalistyki. Wrak pojazdu został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Od 32 - latka została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.

Zawracamy się do kierowców z apelem o ostrożną jazdę. Niech nie zwiedzie nas ładna pogoda i związane z nią dobre warunki atmosferyczne. Pamiętajmy, że praw fizyki nie da się oszukać przez nawet najbardziej nowoczesny samochód.

 

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka