Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Ostrołęccy kryminalni dzięki skutecznie przeprowadzonym działaniom zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do jednego z lokali gastronomicznych znajdujących się na terenie Ostrołęki. Mężczyzna w nocy wyważył okno i dostał się do wnętrza lokalu. Dodatkowo sprawca zniszczył drzwi na kwotę kilku tysięcy złotych. 39 - letni ostrołęczanin został osadzony w policyjnej celi.

W minioną środę policjanci z Ostrołęki zostali powiadomieni o włamaniu do jednej z restauracji na terenie Ostrołęki. Nieznany sprawca w nocy wyważył okno i dostał się do wnętrza budynku, skąd ukradł alkohol. Po kradzieży chcąc wyjść z budynku wyłamał drzwi poważnie je uszkadzając. Właściciel wartość skradzionego alkoholu wycenił na kwotę 160 złotych, natomiast szkody powstałe w wyniku działania mężczyzny na sumę 3 tysięcy złotych.

W ustalenie sprawcy tego przestępstwa zaangażowali się ostrołęccy kryminalni. Ich skuteczne działania pozwoliły na szybkę ustalenie sprawcy tego zdarzenia. Zaledwie kilkanaście godzin po włamaniu podejrzany o te przestępstwo 39 - letni mieszkaniec Ostrołęki został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu dwóch zarzutów. Jeden dotyczył kradzieży z włamaniem, natomiast drugi zniszczenia mienia do których się przyznał.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo - śledczego.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka