Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Przed świętami rośnie liczba osób oszukanych na internetowych aukcjach. Bądźmy ostrożni podczas dokonywania tego rodzaju transakcji i przy ich robieniu kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania

Nie ma tygodnia, aby w ostrołęckiej komendzie policji nie odnotowano zgłoszeń dotyczących oszustw podczas internetowych zakupów. Zbliżające się dużymi krokami Święta Bożego Narodzenia będą okresem gdzie tego typu zdarzenia mogą się nasilić.

Zbliżające się dużymi krokami Święta Bożega Narodzenia będą okresem gdzie tego typu zdarzenia mogą się nasilić. Część z nas już rozgląda się za świątecznymi prezentami inni pozostawią to na tzw ostatnią chwilę.

Zabiegani, zajęci pracą i obowiązkami domowymi wybierzemy wygodną opcję zakupów przez internet. Pamiętajmy o kilku zasadach aby oczekiwanie na zakupiony prezent nie zakończyło się nerwami i straconymi pieniędzmi.

Przed zakupem sprawdźmy sprzedawcę w tym opinie wystawione przez poprzednich klientów. Oferta zawierająca dużo niższą cenę niż u innych powinna wzbudzić u nas podejrzenie co do uczciwości i jakości produktu. Gdy już zdecydujemy się na zakup danego towaru wybierzmy opcje płatności za pobraniem, dopiero gdy otrzymamy zamówioną rzecz.

Nie zgadzajmy się na zapłatę zaliczek a co gorsze nawet całej kwoty. W tych przypadkach istnieje duże prawdopodobieństwo, że stracimy pieniądze bez otrzymania zamówionej rzeczy. Pamiętajmy też aby nie klikać w żadne przesłane przez sprzedawcę linki, w ten sposób wiele osób udostępnia dane dostępowe do swoich kont sprawcom i niestety taka transakcja kończy się często dużymi stratami finansowymi.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka