Zarząd Powiatu postanowił przyznać  Adrianowi Duszakowi nagrodę okolicznościową Starosty Ostrołęckiego.

Nagroda została przyznana za zajęcie 3. miejsca podczas Mistrzostw Świata Teqball, które odbyły się w Gliwicach, w kat. singiel mężczyzn.

Zawody rozegrane zostały w grudniu na jednym z największych i najbardziej nowoczesnych krytych obiektów widowiskowo-sportowych w naszym kraju – Arenie Gliwice. Rywalizowali tam   najlepsi gracze z ponad trzydziestu krajów.

Pochodzący z powiatu ostrołęckiego Adrian Duszak jest obecnie zawodnikiem Warszawskiego TEQ Clubu. W swoim  dorobku ma brąz z mistrzostw świata z 2018 roku oraz wicemistrzostwo z 2019 roku

W grupowej rywalizacji Adrian nie miał sobie równych i wszystkie mecze wygrał 2:0. Najpierw pokonał reprezentującego Rosyjską Federację Teqballa Kiriła Zemskowa (12:7, 12:3), następnie Amerykanina Lukę Pilca (12:8, 12:10) i na koniec Norwega Jonathana Olsena ( 12:4, 12:2).

W półfinale Duszak przegrał 1-2 z późniejszym mistrzem świata Ádámem Blázsovicsem. W meczu o złoto Węgier pokonał Francuza Juliena Grondina 2-1 (set rozgrywa się do 12 punktów). Polak wygrał po zajmującym meczu z Rumunem Aporem Györgydeákiem 2-1, mimo że przegrywał po pierwszym secie.

Źródło: silesia24.pl, Śląski Związek Piłki Nożnej

Czym jest teqball?
Gra w teqball odbywa się na specjalnym stole, przypominającym ten do tenisa stołowego, ale o charakterystycznym wygięciu. Dyscyplina bazuje na piłce nożnej i jest – jak twierdzą jej pomysłodawcy – jest niezwykle rozwijająca ruchowo i fizycznie, przez co świetnie nadaje się na propozycję
Zasady są bardzo proste. Grają dwaj gracze (lub 2-osobowe zespoły), a żeby zdobyć punkt należy nie dotykając piłki więcej niż 3 razy, należy przerzucić ją na połowę przeciwnika. Nie można dotykać piłki rękami i nie można dwa razy pod rząd odbić piłki tą samą częścią ciała. Mecz wygrywa gracz (drużyna), która jako pierwsza zwycięży w 2 setach. Każdy set składa się z 12 punktów.