Policjanci z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego do późnych godzin nocnych pracowali na miejscu wypadku drogowego, który miał miejsce wczoraj na terenie gminy Olszewo - Borki. Jak się okazało, kierujący jednośladem w ogóle nie powinien nim kierować, ponieważ ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych na okres...

Informacja o wypadku dotarła do dyżurnego ostrołęckich policjantów wczoraj o godzinie 21:45. Według zgłoszenia na drodze W-544 w m. Kruki doszło do zderzenia motoroweru i auta osobowego.

Według wstępnych ustaleń mundurowych kierująca audi 22 - letnia ostrołęczanka jadąc w kierunku Chudka najechała na tył motoroweru, który poruszał się w tym samym kierunku.

W wyniku zdarzenia kierujący jednośladem 35 - mieszkaniec Ostrołęki został zabrany z obrażeniami ciała do szpitala. Pobrana została od niego krew do badań na zawartość alkoholu, kierująca audi była trzeźwa.

Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że kierowca jednośladu w ogóle nie powinien poruszał się po drodze publicznej w roli kierowcy, ponieważ ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych na okres 10 lat. Otrzymał on go za jazdę pod wpływem alkoholu.

Aby wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia policjanci do późnych godzin nocnych wykonywali czynności procesowe polegające, m.in. na oględzinach pojazdów, jak i samego miejsca wypadku, zdjęcia szkice oraz przesłuchania świadków.

Jednoślad został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka