Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wielokrotnie już swoim działaniem udowodnili, że nie pozwolą na jakakolwiek formę znęcania się nad zwierzętami. Mundurowi stale monitorują internet pod kątem ujawnienia przypadków łamania prawa. Po ukazaniu się informacji na portalu społecznościowym o mężczyźnie, który kopnął siedzącego przed sklepem kota policjanci podjęli działania zmierzające do ustalenia jego personaliów i pociągnięcia go do odpowiedzialności karnej.

Ostrołęccy policjanci dbają o bezpieczeństwo również w świecie wirtualnym. W tym celu monitorują sieć internetową pod kątem łamania prawa. Nie inaczej było w przypadku wczorajszego zdarzenia. Służby prasowe ostrołęckiej komendy na portalu społecznościowym znalazły film na którym mężczyzna po wyjściu ze sklepu kopnął z ogromną siłą siedzącego kota, po czym wsiadł do auta i odjechał.

Po znalezieniu zarejestrowanego na materiale video zdarzenia policjanci z ostrołęckiej komendy policji rozpoczęli działania zmierzające na ustaleniu tożsamości sprawcy tego zdarzenia i pociągnięcia go do odpowiedzialności karnej.

Mężczyzna był w wieku około 35, był ubrany w czarne spodnie i koszulkę w poziome paski koloru białego, szarego i beżowego.  Poruszał się szarym audi a4 b5 kombi na numerach rejestracyjnych pochodzących z terenu Grodziska Mazowieckiego.

Przypominamy: art. 35 ust. 1a Ustawy o ochronie zwierząt:

Odpowiedzialność karna za zabijanie, uśmiercanie lub dokonywanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy albo znęcanie się nad zwierzęciem
1. Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 wyłączenia zakazu zabijania zwierząt, zakaz znęcania się nad zwierzętami ust. 1, art. 33 zasady uśmiercania zwierząt lub art. 34 uśmiercanie zwierząt w ubojni ust. 1–4
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.

Informujemy, że nie ma i nigdy nie będzie żadnego przyzwolenia na jakąkolwiek formę przemocy wobec zwierząt.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka