Ostrołęccy policjanci skutecznie walczą z przemocą domową. Zatrzymali mieszkańca powiatu ostrołęckiego, który znęcał się nad swoją żoną mając orzeczony zakaz zbliżania i kontaktowania się z kobietą. Podczas awantury domowej zaczął ją bić w wyniku czego pokrzywdzona doznała obrażeń ciała. 52 - latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesiące. Powyższa sytuacja niech będzie przestrogą dla innych osób, które konflikty rodzinne chcą rozwiązywać przy pomocy pięści.

 

W minioną sobotę mundurowi z Komisariatu Policji w Myszyńcu otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej, która miała miejsce na jednej z posesji terenu tej gminy.

Na miejscu już po chwili byli policjanci z Myszyńca, którzy oprócz osoby zgłaszającej interwencję zastali 52 - letniego mieszkańca naszego powiatu. Według wstępnych ustaleń mężczyzna wszczął awanturę domową podczas której stosował wobec swojej żony przemoc fizyczną, a także groził jej pozbawieniem życia.  Kobieta posiadała widoczne obrażenia na rękach.

W trakcie dalszych czynności ustalono, że 52 - latek posiada orzeczony nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania i kontaktowania się ze swoją żoną, który został wydany z powodu znęcania się nad pokrzywdzoną.

Agresor został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu wykonywane  z nim były dalsze czynności. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące, m.in. znęcania się.

Decyzją sądu wobec agresora został wydany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Informujemy, że w przypadków osób stosujących przemoc domową będzie stosowana zasada zero tolerancji. Niech powyższa sytuacja będzie przestrogą dla innych domowych agresorów, którzy zamiast rozwiązywać konflikty w ramach dialogu dopuszczają się stosowania przemocy w jakiejkolwiek formie.

Zjawisko przemocy domowej dotyka osób wszystkich nacji, bez względu na ich status finansowy, społeczny czy wykształcenie. Mimo że jest to zjawisko, do którego w większości przypadków dochodzi za zamkniętymi drzwiami, stanowi ono problem całego społeczeństwa.
 

Przemoc w rodzinie, to zamierzone i wykorzystujące przewagę siły działanie skierowane przeciwko członkowi rodziny, naruszające prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody. Przemoc w rodzinie jest przestępstwem ściganym przez prawo!
 

Nie każda ofiara przemocy domowej decyduje się na zawiadomienie organów ścigania – dla wielu to powód do wstydu. Policja prosi o współpracę wszystkich, którzy są ofiarami bądź świadkami przemocy w rodzinie.

Każda rodzina zagrożona przemocą domowa pozostaje od momentu ujawnienia tego faktu w zakresie zainteresowania dzielnicowego, który jest zobowiązany do regularnego odwiedzania rodziny i w razie potrzeby stałej współpracy z pozapolicyjnymi instytucjami pomocowymi.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka