Szanowni Państwo!

W tym roku już po raz siódmy na przełomie sierpnia i września spotkamy się ponownie podczas wyjątkowych koncertów i widowisk w Ostrołęce, ale również na terenie Powiatu Ostrołęckiego w ramach Festiwalu Muzycznego „Ostrołęckie Operalia”.

Przez kilka ostatnich lat dzięki współpracy Towarzystwa Muzycznego im. Grażyny Bacewiczówny w Ostrołęce z Miastem Ostrołęka, Powiatem Ostrołęckim, Samorządem Województwa Mazowieckiego, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego / Narodowym Centrum Kultury (w tym roku są z nami po raz pierwszy), a także z wieloma sponsorami i lokalnymi partnerami udało nam się stworzyć bezprecedensowe wydarzenie, jakim niewątpliwie jest Festiwal „Ostrołęckie Operalia”, na który przez cały rok czekają rzesze wielbicieli i melomanów tego typu gatunku muzycznego. Serdecznie za tę możliwość i chęć współpracy w imieniu Organizatora, jak też własnym dziękuję tym wszystkim, którzy rokrocznie angażują się w powstanie i przeprowadzenie Festiwalu.

Należy wspomnieć, że w poprzednich edycjach gościli m.in. Alicja Węgorzewska, Grażyna Brodzińska, Jerzy Maksymiuk, Krzesimir Dębski, aktorzy: Olga Bończyk, Teresa Lipowska, Małgorzata Rożniatowska, Krystyna Tkacz, Joanna Kołaczkowska, Andrzej Ferenc, Kacper Kuszewski, Maciej Miecznikowski, wielu wybitnych śpiewaków operowych i wokalistów musicalowych, a także zespoły muzyczne, instrumentalne i orkiestry symfoniczne. Każdy z Festiwali gromadził kilkudziesięciu artystów i kilkutysięczną widownię. W programach Festiwali gościły zarówno wspaniałe koncerty, widowiska, jak też spektakle, t.j. opery: „Wesele Figara”, „Straszny dwór”, musical w aranżacji Włodzimierza Korcza „Warszawskie dzieci”, czy Kantata „Totus Tuus – CałyM Twój…”.

W tym roku nie zabraknie również niepowtarzalnych wydarzeń artystycznych. Nie zapominamy też o naszych najmłodszych melomanach, dla których również przygotowaliśmy niespodziankę.

Oficjalny program Festiwalu wraz z nazwiskami artystów ogłosimy w dniu 16 sierpnia, jednak już dziś serdecznie zapraszam na aż siedem wydarzeń, które odbywać się będą w dniach 26 sierpnia – 4 września b.r.

Do zobaczenia w Ostrołęce!
Jakub Milewski
Dyrektor artystyczny Festiwalu

 

operalia.jpeg