Niespełna doba wystarczyła policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce na ustalenie i zatrzymanie podejrzanego do usiłowania kradzieży. Sprawca wybił szybę w drzwiach kościelnych, aby ukraść skarbonkę z darami. Nie wiedział, że była ona przytwierdzona do stolika i uciekł z miejsca. Usłyszał już zarzut w tej sprawie i przyznał się do jego popełnienia. Będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy, ponieważ wcześniej dopuszczał się podobnych przestępstw.

W niedzielny wieczór dyżurny ostrołęckich policjantów został poinformowany o próbie kradzieży z jednego z Kościołów na terenie powiatu ostrołęckiego skarbonki. Według osoby zgłaszającej sprawca wybił kamieniem szybę i próbował ukraść  skarbonkę z darami dla osób potrzebujących.

Na miejsce skierowano policjantów, którzy potwierdzili zgłoszenie, wykonali niezbędne czynności procesowe podczas których zabezpieczyli ślady oraz kamień, który był wykorzystany do popełnienia przestępstwa. W poszukiwanie sprawcy zaangażowali się policjanci z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego i Patrolowego.

Podejrzewany o przestępstwo mężczyzna został zatrzymany na jednej z ostrołęckich ulic. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Ostrołęki. Został przewieziony do ostrołęckiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Sprawdzenie go w policyjnej bazie danych wykazało, że to nie jego pierwszy konflikt z prawem. Ostrołęczanin usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem.

W najbliższym czasie 38-latek odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Z uwagi na fakt, że przestępstwo, którego się dopuścił popełnił w warunkach recydywy może mu grozić nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Tomasz Żerański