Policja Ostrołęka: Podejrzani o kradzież z włamaniem zatrzymani przez ostrołęckich policjantów
Policjanci z Ostrołęki zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do mieszkania. Łupem sprawców padł sprzęt rtv oraz agd. Obaj mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty. Policjanci odzyskali również skradzione przedmioty.
1 kwietnia do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie Ostrołęki. Skradziony został m.in sprzęt elektroniczny. W sprawę wykrycia sprawców zaangażowali się policjanci z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego. Funkcjonariusze krok po kroku analizowali zabezpieczone na miejscu zdarzeń ślady oraz gromadzone każdego dnia informacje. Wstępne ustalenia wskazywały na to, że sprawcy włamań są mieszkańcami Ostrołęki. Na terenie miasta zatrzymano dwóch mieszkańców Ostrołęki (19 i 22 lata).
Dzięki dobrej współpracy policjantów i prokuratorów zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu dotyczącego kradzieży z włamaniem. Ostrołęccy policjanci odzyskali również wszystkie skradzione przedmioty, które już wróciły do właścicielki mieszkania. Były one ukryte u siostry 19-latka. Kobieta również usłyszała w tej sprawie zarzut dotyczący paserstwa. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego.
Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie, to szybka reakcja, dlatego kiedy widzimy w pobliżu miejsca naszego zamieszkania obcy samochód, bądź osoby chodzące bez celu poinformujmy o tym policjantów. Podczas przekazywania zgłoszenia starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów o podejrzanych osobach lub samochodach np. markę i kolor pojazdu, numery rejestracyjne, a także ubiór osób, które wzbudzają nasze obawy.
Autor: kom. Tomasz Żerański
Komenda Miejska Policji w Ostrołęce,
mazowiecka.policja.gov.pl/wos/aktualnosci/78362,Podejrzani-o-kradziez-z-wlamaniem-zatrzymani-przez-ostroleckich-policjantow.html
Ostatnie Artykuły

BMW R 1250 RT wyjechały na drogi - Ostrołęka szykuje twarde kontrole

Świąteczna pułapka na kierowców - alkomat czeka całą dobę w Ostrołęce

Ostrołęcka drogówka wyłapała sześciu pijanych kierowców przed świętami

Zajączki i czarne baranki na ulicach Ostrołęki - policja ruszyła przed świętami

Ostrołęccy policjanci wskazują prosty nawyk, który uspokaja drogę

Komenda w Ostrołęce otwiera zapisy - miejsca rozdadzą w losowaniu

Patrole zamiast pościgu - policja pilnowała marszu dla autyzmu w Ostrołęce

Dom w budowie staje się łatwym celem - policja ostrzega przed stratami

Nowe prezenty wjeżdżają na chodniki - policja ostrzega rodziców

Kurpie pod lupą badacza - Braun przyjedzie z książką o tożsamości regionu

Piłkarski weekend na obiektach MOSiR z meczami Narwi i młodzieży

Urząd Miasta w Ostrołęce skraca pracę przed Wielkim Piątkiem

Prawie 3 promile i drzewo na trasie - ten rajd mógł skończyć się tragedią

