Blisko 30 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ostrołęckiej komendy. Właściciele nielegalnego towaru usłyszeli już zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 20 tysięcy złotych tytułem niezapłaconych podatków.

 

W ciągu minionych dwóch dni policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przeprowadzili dwie policyjne akcje skierowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej. Obydwie zostały przeprowadzone na terenie Ostrołęki.

W wyniku podjętych przez policjantów czynności tj. przeszukania pojazdów i pomieszczeń zabezpieczono blisko 1500 paczek papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby, są to mieszkańcy Ostrołęki, które już usłyszały zarzuty z kodeksu karnego skarbowego i przyznały się do ich popełnienia.

Przypominamy, że za nabywanie, przewożenie lub przechowywanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.

Pamiętajmy, że kupując takie nielegalne wyroby nigdy nie znamy do końca ich składu chemicznego, dlatego mogą one być bardzo niebezpieczne.

 

kom. Tomasz Żerański