Utrata prawa jazdy za prawie trzykrotne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym oraz zatrzymanie dowodów rejestracyjnych za zbyt głośne układy wydechowe i mandaty karne - tak w telegraficznym skrócie można podsumować działania ostrołęckich policjantów „motocykliści”, które zostały przeprowadzone w miniony weekend. Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo i odpoczynek nocny mieszkańców działania będą kontynuowane aż do zakończenia sezonu motocyklowego.

Motocykle, skutery, to doskonałe środki transportu, gdy jest słonecznie i ciepło, pod warunkiem jednak, gdy korzysta się z nich z rozsądkiem i świadomością zagrożeń jakie ze sobą niosą. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przez miniony weekend prowadzili wzmożone działania kontrolne ukierunkowane na kierujących motocyklami.

W ich ramach sprawdzali przede wszystkim prędkość kierowców poruszających się takimi pojazdami, czy posiadają do tego prawa jazdy, a także czy stan techniczny ich jednośladów jest zgodny z przepisami. W tym ostatnim aspekcie dużą wagę policjanci poświęcili układom wydechowym motocykli, czy nie były one w sposób niezgodny z prawem modyfikowane i co za tym idzie nie przeszkadzały mieszkańcom w odpoczynku nocnym.

Niestety w trakcie działań odnotowano motocyklistów, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Niechlubnym rekordzistą okazał się 19-letni mieszkaniec Ostrołęki. Ostrołęczanin sprawdzał możliwości swojej możliwości swojej „maszyny” wioząc młodą pasażerkę na tzw. obwodnicy. Jego prędkość przy ograniczeniu do 50 km/h została przekroczona niemal 3-krotnie, ponieważ wyniosła aż 142km/h/

Bezmyślny motocyklista stracił już swoje prawo jazdy, dodatkowo otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych, a do jego konta kierowcy zostało dodane 15 punktów karnych.

Dodatkowo podczas działań policjanci z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali jeszcze 4 kierowców jednośladów, którzy mieli zbyt głośne układy wydechowe. Wszyscy kierowcy stracili dowody rejestracyjne od swoich motocykli oraz otrzymali mandaty karne za niezgody z przepisami stan techniczny swoich pojazdów.

Informujemy, że tego rodzaju działania będą kontynuowane aż do zakończenia sezonu motocyklowego.

Uprzedzamy także , że dla motocyklistów, którzy będą łamać przepisy ruchu drogowego urządzając, m.in. rajdy na drogach publicznych nie będzie taryfy ulgowej. Przypominamy im również, że na drodze nie są sami i odpowiadają nie tylko za siebie, ale także za pasażerów, których przewożą oraz innych użytkowników dróg.

 

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka