Policjanci z Samodzielnego Poddziału Prewencji Policji w Ostrołęce już po kilkunastu minutach od zgłoszenia zatrzymali 64-latka podejrzewanego o napad na placówkę bankową w powiecie ostrołęckim.

Do zdarzenia doszło w czwartek tuż po 12 w jednej z placówek bankowych na terenie powiatu ostrołęckiego. Według osoby zgłaszającej do placówki bankowej wszedł zamaskowany mężczyzna. Trzymając w ręku nóż zażądał od kasjerek wydania pieniędzy.

Pracownice banku na widok mężczyzny zabezpieczyły dokładnie drzwi wewnątrz budynku i powiadomiły o zdarzeniu Policję. Dzięki zdecydowanej postawie pracowników banku napastnik uciekł. Natychmiast rozpoczęły się jego poszukiwania.

Już po kilku minutach na miejscu, jako pierwsi byli pełniący w tym dniu służbę mundurowi z Samodzielnego Poddziału Prewencji Policji w Ostrołęce, którzy rozpoczęli sprawdzanie kierunku, w którym sprawca się oddalił.

Niespełna kwadrans od zgłoszenia policjanci zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa mężczyznę. Okazał się nim 64-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, przy którym policjanci znaleźli, m.in. nóż oraz maseczkę na twarz.

Mężczyzna został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i osadzony w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie będą z nim prowadzone przez policjantów i prokuratorów dalsze czynności procesowe.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka