W związku z zapowiedzianymi przez synoptyków ujemnymi temperaturami policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zwracają się z ponownym apelem, aby reagować, gdy widzimy osobę potrzebujące pomocy i nie przechodzić obojętnie wobec osób bezdomnych i samotnych. Nasza właściwa reakcja może uratować czyjeś życie!

Zapowiedziana ujemna temperatura  może stanowić duże zagrożenie dla osób bezdomnych, starszych mieszkających samotnie, które w są w większym stopniu narażone na zamarznięcie.

Ostrołęccy funkcjonariusze reagują za każdym razem, kiedy widzą osobę potrzebującą pomocy.  Jednak skuteczność takich działań uzależniona jest także od aktywności mieszkańców, dlatego apelujemy o informowanie policjantów lub instytucji pomocowych o osobach, które takiej pomocy potrzebują.

Telefonujmy do służb i instytucji pomocowych, gdy widzimy osoby leżące na mrozie, przebywające w okolicach dworców, siedzące dłuższy czas na ławkach w parkach, czy też zamieszkujące pustostany. Właśnie  dzięki  Państwa reakcji skuteczność tego rodzaju działań może być jeszcze większa.

Nie przechodźmy również obojętnie obok osób, które są pod wpływem alkoholu, gdyż w wyniku jego działania w organizmie nie odczuwają oni niskich temperatur i są szczególnie narażeni na wychłodzenie.

 

Każde przekazane zgłoszenie będzie przez nas natychmiast sprawdzane.


kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka