Ostrołęccy policjanci SPEED zatrzymali piratów drogowych: stracili prawa jazdy
W ostatnich dniach, na terenie gm. Olszewo - Borki, funkcjonariusze Mazowieckiej Grupy SPEED podjęli decydujące działania wobec kierowców, którzy zdecydowali się na ryzykowne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Zapominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, dwaj kierowcy osiągnęli prędkość przekraczającą dopuszczalne normy aż dwukrotnie. Czy takie zachowania na naszych drogach kiedykolwiek się zakończą?
  1. Funkcjonariusze Mazowieckiej Grupy SPEED zatrzymali dwóch kierowców za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.
  2. Kierujący renault i vw przekroczyli dozwoloną prędkość odpowiednio o 58 i 57 km/h.
  3. Za swoje wykroczenia, kierowcy zostali ukarani trzymiesięcznym zawieszeniem praw jazdy, mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz dodaniem 13 punktów karnych do ich kont.
  4. Policja apeluje o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zachowanie ostrożności na drodze.

W świetle ostatnich wydarzeń, warto przypomnieć mieszkańcom o nieustającej potrzebie przestrzegania ograniczeń prędkości, zwłaszcza w obszarze zabudowanym. Pomimo wprowadzenia surowych konsekwencji za przekroczenie prędkości, jak widać, nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z potencjalnego ryzyka, jakie niesie ze sobą lekceważące podejście do przepisów drogowych.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo, zarówno nasze jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego, apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Niech przypadek dwóch kierowców, którzy w obszarze gm. Olszewo - Borki stracili prawa jazdy na 3 miesiące, będzie dla nas przestrogą. Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym to nie tylko naruszenie przepisów, ale przede wszystkim ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia.

Zachowanie rozsądku na drodze to podstawa bezpiecznej jazdy. Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego to nie tylko obowiązek każdego kierowcy, ale przede wszystkim kwestia naszego wspólnego bezpieczeństwa. Nie pozwólmy, aby chwila nieuwagi czy chęć szybszego dotarcia do celu przekreśliła nasze, czy czyjeś życie.


Na podst. Policja Ostrołęka