UM Ostrołęka wzmacnia cyberbezpieczeństwo w urzędzie
W obliczu cyfrowych wyzwań, jakie stawia przed nami współczesny świat, nasze miasto stawia na bezpieczeństwo. Z ogromną satysfakcją informujemy, że Urząd Miasta podjął decyzję o znaczącym wzroście poziomu cyberbezpieczeństwa, dzięki wsparciu z funduszy europejskich. To krok naprzód ku zapewnieniu mieszkańcom i pracownikom urzędu bezpiecznego środowiska cyfrowego.
  1. Zmiana infrastruktury sieciowej dla lepszej ochrony danych.
  2. Modernizacja i rozbudowa systemów przechowywania danych.
  3. Implementacja zaawansowanych systemów ochrony i monitorowania.
  4. Profesjonalne audyty jako gwarancja najwyższych standardów bezpieczeństwa.

W erze cyfryzacji, gdzie każdy aspekt naszego życia jest coraz bardziej zależny od technologii, bezpieczeństwo cyfrowe staje się fundamentem nie tylko dla efektywnego funkcjonowania urzędów, ale również dla ochrony prywatności mieszkańców. Realizacja projektu "Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Miasta" jest odpowiedzią na te potrzeby. Z inicjatywy tej skorzystają bezpośrednio pracownicy urzędu, ale korzyści odczują również mieszkańcy, którzy mogą liczyć na wyższy poziom ochrony swoich danych.

Projekt, którego budżet wynosi 944 443,99 PLN, z czego aż 722 499,99 PLN pochodzi z dofinansowania Funduszy Europejskich, obejmuje szereg działań skierowanych na wzmocnienie infrastruktury IT. Od wymiany kluczowych komponentów sieciowych, przez rozbudowę systemów przechowywania danych, po implementację nowoczesnych rozwiązań monitorujących i zabezpieczających – każdy z tych kroków przybliża nas do celu, jakim jest cyfrowa fortecą naszego miasta.

W dzisiejszych czasach, kiedy zagrożenia cybernetyczne ewoluują z dnia na dzień, niezmiernie ważne jest, aby instytucje publiczne były przygotowane na każde wyzwanie. Dzięki temu projektowi, Urząd Miasta staje na straży cyfrowego bezpieczeństwa, zapewniając, że zarówno jego pracownicy, jak i mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie w przestrzeni wirtualnej.


Wg inf z: UM Ostrołęka