Sukces uczniów ZSZ nr 1 w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
Młodzi logistycy z Ostrołęki zasłużenie zdobywają uznanie na ogólnopolskiej arenie. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 osiągnęli znaczące sukcesy w XV Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, co świadczy o wysokim poziomie kształcenia i zaangażowaniu zarówno kadry, jak i samych uczestników.
  1. Urszula Ropiak, uczennica klasy IVP, zajęła prestiżowe 6. miejsce.
  2. Gabriela Małgorzata Kord, Jakub Krupa oraz Bartłomiej Stepnowski również wykazali się dużą wiedzą, zajmując odpowiednio 23., 27. i 64. miejsce.
  3. Wyniki zostały ogłoszone podczas finałowej gali w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
  4. Najlepsi uczniowie otrzymali zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz z czesnego na pierwszym semestrze studiów w Wyższej Szkole Logistyki.

Prezydent Miasta Ostrołęki, Łukasz Kulik, nie kryje dumy z osiągnięć młodzieży: "Serdeczne gratulacje dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce, którzy znaleźli się wśród Elity Finalistów XV Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Gratuluję również nauczycielom przygotowującym młodzież do olimpiady, dyrekcji, a także rodzicom, że mają tak zdolne pociechy".

Współczesna logistyka jest nie tylko kluczowym elementem globalnej gospodarki, ale także dziedziną, która oferuje młodym ludziom obiecujące perspektywy kariery. Sukcesy uczniów z Ostrołęki w tak prestiżowym konkursie, w którym wzięło udział 5435 uczniów z całego kraju, są zatem nie tylko powodem do dumy dla szkoły, ale także znaczącym sygnałem dla lokalnego rynku pracy, który coraz bardziej potrzebuje wykwalifikowanych specjalistów w tej branży.

Zdobycie przez Urszulę Ropiak szóstego miejsca w ogólnopolskiej klasyfikacji to wybitne osiągnięcie, które potwierdza, że Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce jest placówką, gdzie młodzież ma możliwość rozwijania swoich pasji na najwyższym poziomie. To właśnie takie osiągnięcia inspirują i motywują zarówno uczniów, jak i nauczycieli do dalszej pracy i dążenia do doskonałości.


Na podstawie: Urząd Miasta Ostrołęka