Ostrołęka: Elżbieta Godlewska Kurpiowską Miss Senior 2024
Pierwsza edycja konkursu Kurpiowska Miss Senior przyniosła wiele emocji i radości uczestniczkom oraz widzom. Zwyciężczynią została Pani Elżbieta Godlewska, która zdobyła tytuł Miss Senior. Wydarzenie odbyło się w ramach Festiwalu na Wzgórzu, nad Rzeką, organizowanego przez Fundację Adama Chętnika.

Metamorfozy i pokazy – przygotowania do konkursu

Konkurs Kurpiowska Miss Senior składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polegał na metamorfozach uczestniczek, które odbyły się pod czujnym okiem doświadczonych stylistów. Panie miały okazję skorzystać z porad dotyczących stylizacji, makijażu oraz fryzur, co pozwoliło im poczuć się pewniej i piękniej. Drugi etap obejmował pokazy mody, podczas których kandydatki prezentowały się w strojach codziennych, wieczorowych oraz tradycyjnych kurpiowskich.

Występ na scenie – prezentacja finalistek

Finał konkursu odbył się na scenie nad Narwią w Nowogrodzie, gdzie 18 kandydatek z różnych gmin Kurpiowszczyzny zaprezentowało swoje umiejętności i osobowości. Wśród nich były dwie panie z Ostrołęki – Zofia Bogdańska i Elżbieta Godlewska. Każda z uczestniczek miała za zadanie opowiedzieć o sobie, swoich pasjach i marzeniach oraz odpowiedzieć na pytania zadane przez jury.

Jury i werdykt – kto ocenił kandydatki?

Jury, w skład którego weszli Anna Głogowska, Michał „Majkel” Kalcowski, Grzegorz Duży oraz ks. Rafał Główczyński, miało trudne zadanie wyboru zwyciężczyni. Po burzliwych naradach przyznano różne tytuły, które uwzględniały różnorodne osiągnięcia i cechy uczestniczek. Pani Zofia Bogdańska otrzymała tytuł Miss Optymizmu, a Pani Elżbieta Godlewska zdobyła główną nagrodę i tytuł Kurpiowskiej Miss Senior.

Zaangażowanie społeczne – działalność zwyciężczyń

Pani Zofia Bogdańska jest aktywną członkinią Związku Kurpiów oraz autorką książek, co świadczy o jej zaangażowaniu w życie społeczności lokalnej. Pani Elżbieta Godlewska natomiast działa w Ostrołęckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz w klubie seniora na osiedlu Wojciechowice. Obie panie swoim działaniem pokazują, że wiek nie jest przeszkodą w realizacji pasji i aktywności społecznej.

Serdecznie gratulujemy obu paniom i życzymy dalszych sukcesów!


UM Ostrołęka