Ostrołęccy profilaktycy wzięli udział w miniony poniedziałek w targach edukacyjnych, które odbywały się w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Wydarzenie było znakomitą okazją do zaprezentowania specyfiki służby w Policji, rozmowy z młodymi ludźmi i chwilą na odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Forum Edukacyjne przyciągnęło w miniony poniedziałek do Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce mnóstwo młodych ludzi zarówno z terenu Ostrołęki, jak też z powiatu ostrołęckiego. Młodzież miała okazję zapoznać się z kierunkami kształcenia szkół średnich i zawodowych, a także możliwość odwiedzenia stoiska policyjnego.

Policyjni profilaktycy zaprezentowali na ekranie telewizora filmy ukazujące służbę w poszczególnych pionach Polskiej Policji, sprzęt policyjny, umundurowanie ćwiczebne oraz służbowe, a także wręczali zainteresowanym osobom ulotki informacyjne „Zostań policjantem” i opaski odblaskowe.

Ciekawym punktem Ostrołęckiego Forum Edukacyjnego był pokaz przeprowadzania interwencji policyjnej w sytuacji gwałtownego ataku przestępcy na przypadkową osobę w miejscu publicznym. W pokazie tym wzięli udział policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Patrolowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz ratownicy medyczni z ostrołęckiej Grupy Ratowniczej „Nadzieja”.

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.