Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Ostrołęccy policjanci po raz kolejny przypominają, że wobec kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego i tym samym powodują zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie będzie żadnej taryfy ulgowej. W najbliższym czasie przekona się o tym kierowca, który na jednej z ulic naszego miasta zignorował podstawowe przepisy ruchu drogowego powodując przy tym zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników dróg. Po opublikowaniu filmu na jednym z ostrołęckich portali ukazującego przedmiotowe wykroczenia postępowanie wyjaśniające rozpoczęli mundurowi z ostrołęckiego zespołu do spraw wykroczeń i postępowań administracyjnych.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a w szczególności ograniczenie ilości zdarzeń drogowych stanowi priorytet w służbie ostrołęckich policjantów. Każdego dnia, m.in. policjanci z ostrołęckiej drogówki prowadzą działania w tym zakresie.

Poza działaniami w ,,terenie” w trosce o bezpieczeństwo naszych mieszkańców monitorowane są pod tym kątem strony internetowe, gdzie w przypadku ujawnienia kierowców łamiących przepisy informacje o takich sytuacjach są przekazywane do odpowiednich komórek ostrołęckiej jednostki.

Ostatnia taka sytuacja miała miejsce podczas minionego weekendu, gdzie ujawniono na materiale filmowym zamieszczonym na jednym z ostrołęckich portali kierowcę citroena, który na ul. Hallera w Ostrołęce postanowił zawrócić wykorzystując do tego chodnik oraz zatoczkę autobusową.

 Ponadto kierowca citroena podczas wykonywania manewru skrętu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi jadącemu z naprzeciwka zmuszając go do hamowania. Po kilkunastu metrach, które kierowca przejechał po chodniku włączył się on do ruchu zmuszając innego kierowcę do ponownego hamowania.

 Sprawą już zajęli się policjanci z ostrołęckiego zespołu do spraw wykroczeń i postępowań administracyjnych. Wykroczenia te są zagrożone grzywną do 1000 złotych w postępowaniu mandatowym i 5 punktami karnymi. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu karnego zostanie sporządzony wniosek do sądu, gdzie zagrożenie grzywną wynosi do 5 tysięcy złotych.

Policjanci z ostrołęckiego wydziału prewencji już ustalili właściciela przedmiotowego auta, okazał się nim 39 – letni mieszkaniec naszego powiatu. W tej chwili są prowadzone czynności mające na celu ustalenie kto na materiale filmowym kierował pojazdem.

Bierzmy pod uwagę, że na drodze nie jesteśmy sami, a nasza ignorancja podstawowych przepisów ruchu drogowego może być przyczyna tragedii. Nie zapominajmy również o tym, że każdy z nas bez względu na to, czy jest kierowcą, czy też pieszym ma prawo czuć się bezpiecznie. Dlatego jeszcze raz apelujemy o ostrożność na drodze.

 

podkom. Tomasz Żerański.