Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wykorzystują każdą okazję by promować bezpieczeństwo i uczyć najmłodszych bezpiecznych zachowań. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczęli oni cykl spotkań w szkołach i przedszkolach dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa. Mundurowi z ostrołęckiej komendy w ciągu roku szkolnego przeprowadzają ponad 1000 tego rodzaju spotkań profilaktycznych, a wszystko po to, aby dzieci były bezpieczne.

Wraz z pierwszym dzwonkiem policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce rozpoczęli w szkołach i przedszkolach działania profilaktyczne. Ostatnie z tego rodzaju spotkań przeprowadzili policjanci z posterunku policji w Łysych. Nauka o bezpieczeństwie miała miejsce z uczniami w Łysych, Warmiaku, Zalasie, Pupkowiźnie, Szafrankach i Lipnikach.

Głównym tematem spotkań było bezpieczeństwo nad w domu, na drodze oraz w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Funkcjonariusze wskazywali na różnego rodzaju zagrożenia z tym związane, ale także podawali sposoby na ich uniknięcie.

Ponadto wskazano dzieciom właściwy sposób zachowania w przypadku ,,spotkania” z agresywnym zwierzęciem, w tym celu zostały przygotowane konkretne symulacje takich zdarzeń pokazujące przestrogi i porady dotyczące bezpiecznych zachowań.

 Dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe i po części teoretycznej przeprowadzono działania praktyczne już na przejściu dla pieszych.

Najmłodsi wykazali się dużą wiedzą na powyższe tematy, natomiast teraz nasza rola rodziców, aby prawidłowe wzorce naśladować.

podkom. Tomasz Żerański