Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Do nietypowej interwencji zostali wezwani policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Gdy tylko usłyszeli, że niepełnosprawny mieszkaniec Ostrołęki upadł podczas drogi do łazienki i nie może się sam podnieść, natychmiast pojechali na miejsce i udzielili mu pomocy.

Każda z interwencji przeprowadzanych przez policjantów z Ostrołęki ma jeden - cel nieść pomoc osobom potrzebującym. W poniedziałek kwadrans przed godziną 3:00 rano do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęło niecodzienne zgłoszenie.

Mężczyzna zatelefonował na numer alarmowy i powiedział dyżurnemu jednostki, że jest osobą niepełnosprawną i potrzebuje pilnej pomocy. Poinformował, że w drodze do łazienki się przewrócił i sam nie jest w stanie wstać.

Pod wskazanym przez zgłaszającego adresem po niespełna 5 minutach byli już policjanci z ostrołęckiego wydziału patrolowego, którzy zobaczyli leżącego na podłodze około 55 – letniego mężczyznę. Poszkodowany próbował czołgając się dostać się do łóżka, lecz nie był w stanie samodzielnie się tego zrobić. Policjanci pomogli mu się podnieść i po skorzystaniu z niego z łazienki przenieśli go do łóżka i udzielili niezbędnej pomocy.

Mundurowi położyli obok mężczyzny telefon i poinformowali go, że w każdej chwili może zadzwonić z prośbą o pomoc.

55 – latek był bardzo wdzięczny policjantom za okazaną pomoc twierdząc, że zawsze na nich może liczyć.

Interwencja ta udowadnia, że formacja, jaką jest policja jest służbą, która daje ogromną satysfakcję, m.in. z możliwości niesienia pomocy osobom potrzebującym, bez względu na porę dnia, lub nocy.

 

podkom. Tomasz Żerański