Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Dzisiaj w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce odbyła się uroczystość z okazji Święta Służby Cywilnej. Podziękowania za pracę i najlepsze życzenia złożyli pracownikom: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu podinsp. Sebastian Strzeżek, Komendant Miejski Policji w Ostrołęce podinsp. Krzysztof Szymański wraz ze swoimi Zastępcami, a także kadra kierownicza i funkcjonariusze ostrołęckiej jednostki.

Dzień, w którym przypada Święto Służby Cywilnej” - 11 listopada nie jest przypadkowy. To symboliczna data odzyskania niepodległości w 1918 roku. Polska zaczęła odbudowę niepodległej struktury państwowości od administracji, a rozpoczęcie działalności przez Służbę Cywilną było pierwszym sygnałem, że „Polska to jeden organizm, którego sercem jest prężnie działająca administracja rządowa”.

Dziś o godzinie 11 na terenie ostrołęckiej komendy rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Służby Cywilnej. Biorący w niej udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu podinsp. Sebastian Strzeżek, jak i Komendant Miejski Policji w Ostrołęce podinsp. Krzysztof Szymański złożyli życzenia pracownikom cywilnym i urzędnikom korpusu za dotychczasowe zaangażowanie i pracę.


Komendanci podkreślili ich wkład w prawidłowe funkcjonowanie komendy oraz udzielaną pomoc. Potwierdzili również, że w każdej chwili działania naszej jednostki odczuwalna jest praca pracowników cywilnych, która jest doskonałym uzupełnieniem służby funkcjonariuszy Policji.


W ostrołęckiej jednostce na co dzień pracuje 49 pracowników cywilnych, którzy każdego dnia wspierają nas w naszych zadaniach. Ich praca wykonywana na tak wysokim poziomie w sposób nieoceniony wspiera funkcjonariuszy, aby jak najlepiej służyli pomocą naszym mieszkańcom.


Po zakończeniu części oficjalnej była okazja do złożenia życzeń od funkcjonariuszy wszystkim zebranym na sali pracownikom cywilnym pracownikom policji, dla których przygotowano słodką niespodziankę.

podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka