Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Niestety w dalszym ciągu ostrołęccy funkcjonariusze zatrzymują kierujących, którzy zachowują się skrajnie nieodpowiedzialne i wsiadają ,,za kółko” po spożyciu alkoholu. Konsekwencje tak bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, a także innych niewinnych osób poruszających się po drodze. Zwracamy się z apelem, aby nigdy nie wsiadać po alkoholu za kierownicę. Rozpoczynanie rodzinnych ,,dyskusji” przy zakrapianym obiedzie nie jest również dobrym pomysłem.

Jak duże zagrożenie w ruchu drogowym powodują kierowcy po spożyciu alkoholu, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. W dalszym ciągu znajdują się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za ,,kółko” będąc pod wpływem alkoholu.  Niektórzy z nich tracą uprawnienia, niektórzy swoją jazdę kończą na przydrożnym drzewie, a jeszcze inni giną na drodze, lub też są sprawcami wypadków drogowych, w którym życie tracą zupełnie niewinne osoby.

Często nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji naszego działania, sądząc, że np. mając niewielki dystans do domu ,,jakoś się uda”. Takie myślenie jest mylne, ponieważ nigdy nie wiemy co się może wydarzyć na drodze.

Jedna chwila, w której podejmiemy złą decyzję będzie miała negatywny wpływ na całe nasze życie.  Jeśli wybieramy się ,,do znajomych” już wcześniej zaplanujmy sobie sposób powrotu do domu. Jeśli nie ma takiej możliwości, to często najlepszym wyjściem będzie spędzenie nocy u znajomych.

Pamiętajmy również, że na drugi dzień po ,,zakrapianej” kolacji nie zawsze możemy wsiąść do auta. Wiele osób pod wpływem alkoholu jest zatrzymywanych właśnie na drugi dzień po spożyciu alkoholu.

Złudne jest myślenie niestety pokutujące nadal wśród wielu kierowców w kolejnym dniu po spożyciu alkoholu ,,dobrze się czuje”, więc mogę jechać.  

Niektóre które osoby nawet następnego dnia w godzinach popołudniowych mają w swoich organizmach dawkę alkoholu, która nie pozwala im na kierowanie pojazdem.

Przypominamy także, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy możemy kierować autem można zawsze zgłosić się do dyżurnego ostrołęckich policjantów i sprawdzić swoją trzeźwość.

Każdego weekendu ostrołęccy policjanci są wzywani co najmniej kilkadziesiąt razy do awantur domowych. Bardzo często osoby wobec których podejmowane są interwencję znajdują się pod silnym wpływem alkoholu. Dlatego nie jest dobrym pomysłem, aby podczas spożywania alkoholu ,,załatwiać” rodzinne konflikty i spory. Rozmawiając na tematy rodzinne, np. co się często zdarza podczas rozmów o  podziału majątku powstrzymajmy się od spożywania alkoholu. Takie zachowanie na pewno pomoże nam,  spędzić wekend w gronie rodzinnym, a nie w szpitalu, bądź policyjnej celi.

 

 

 podkom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka