Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Gdzie szukać wiadomości istotnych dla przedsiębiorców?

Nie jest żadną tajemnicą, że z roku na rok w Polsce dokonuje się wielu zmian, które mają bardzo duże znaczenie dla funkcjonowania spółek i przedsiębiorstw. Warto więc być na bieżąco z wszelkiego rodzaju takimi informacjami jeśli prowadzimy własną firmę.

Portal internetowy http://wiosnaprzedsiebiorcow.pl zawiera kompleksowe informacje dotyczące wielu aspektów prawnych i gospodarczych. To co najbardziej interesuje osoby prowadzące działalność na przełomie roku 2019 i 2020 to istotne zmiany prawne oraz ustawowe. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na wspomnianym portalu Wiosna Przedsiębiorców, ale warto przyjrzeć się na krótko kilku ważnym informacjom, które cieszą się dużą popularnością.

Płatności podatkowe od 2020 roku należy przeprowadzać na jedno konto bankowe. Taki mikro rachunek jest indywidualny dla każdego przedsiębiorcy, więc znacznie ułatwi wszelkiego rodzaju opłaty z tytułu podatków. Taki system już od pewnego czasu obowiązuje przy płatnościach do ZUS, więc nic dziwnego, że ustawodawca wprowadza podobne rozwiązanie również do płatności podatkowych.

Zakupy w niedzielę w 2020 będą rzadkością. Dla wielu przedsiębiorców jest to bardzo znacząca zmiana, szczególnie jeśli ich obroty były dzięki temu znacznie wyższe. Wciąż jednak ustawodawca daje możliwość otworzenia sklepu jeśli za ladą stanie właściciel lub ktoś z najbliższej rodziny.

Płaca minimalna, która wzrasta aż o 350 złotych jest chyba jednym z najczęściej wzmiankowanych informacji. Od obecnego roku wynosi 2600 złotych brutto. Koszty pracodawcy wzrastają do około 3100 złotych z uwagi na większą płacę minimalną.

Składki do ZUS są dla wielu przedsiębiorców sporym obciążeniem. Ustawodawca wychodzi naprzeciw małym firmom oferując możliwość skorzystania z programu Mały ZUS Plus. Tego typu program rządowy jest przeznaczony dla przedsiębiorstw, których przychód w 2019 nie przekroczył 120 tysięcy złotych. Dzięki temu mogą płacić niższe stawki ZUS, liczone proporcjonalnie do osiąganych dochodów. Program jest przeznaczony dla firm, które w roku 2019 prowadziły działalność przez minimum 60 dni.