Ostrołęccy policjanci zatrzymali włamywaczy w kilkanaście godzin od zdarzenia

W Ostrołęce błyskawiczna reakcja policji zakończyła się zatrzymaniem trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie do lokalu gastronomicznego. Sprawcy nie zdążyli długo cieszyć się łupem, a teraz grozi im nawet 10 lat więzienia.
- Ostrołęka i szybkie działania policji po włamaniu do restauracji
- Ostrołęccy kryminalni skutecznie zamykają sprawę włamania
Ostrołęka i szybkie działania policji po włamaniu do restauracji
Wczesnym rankiem 7 lipca dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z miejscowych lokali gastronomicznych. Do zdarzenia doszło około godziny 5:00. Sprawcy ukradli kasetkę z gotówką, w której znajdowało się około 1000 złotych, oraz artykuły spożywcze.
Na miejsce natychmiast wysłano patrol oraz grupę dochodzeniowo-śledczą, która rozpoczęła intensywne działania operacyjne. Dzięki skrupulatnej analizie materiału dowodowego i sprawnemu śledztwu, jeszcze tego samego dnia udało się wytypować i zatrzymać trzech mieszkańców Ostrołęki – dwóch 20-latków oraz 19-latka.
Ostrołęccy kryminalni skutecznie zamykają sprawę włamania
Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, gdzie przeprowadzono dalsze czynności procesowe. Współpraca funkcjonariuszy z prokuraturą pozwoliła na przedstawienie podejrzanym zarzutów kradzieży z włamaniem. Mężczyźni przyznali się do winy, co może wpłynąć na wymiar kary.
Teraz grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Szybka i skuteczna akcja ostrołęckich policjantów pokazuje, że przestępstwa nie pozostają bez odpowiedzi, a mieszkańcy mogą liczyć na bezpieczeństwo dzięki profesjonalizmowi lokalnych służb.
„Dzięki zaangażowaniu policjantów Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, już po kilkunastu godzinach od zgłoszenia włamania do jednego z lokali gastronomicznych zatrzymano trzech podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa mężczyzn.” – nadkom. Tomasz Żerański
Na podst. KMP w Ostrołęce
Ostatnie Artykuły

Dzieci narysowały bezpieczniejsze gospodarstwa. Nagrody rozdane w Myszyńcu

Biblioteka w czerwcu rozkręca Ostrołękę - od kosmosu po flamenco

Koty, korony i historia - w MBP zrobi się naprawdę królewsko

Muzeum w Ostrołęce zamienia zwiedzanie w quiz na telefonie i nie goni z czasem

Część rolników dostanie ankietę z GUS. Najpierw odpowiedź przez Internet

Kleszcze ruszyły wcześniej niż zwykle. Myśliwi ostrzegają

Dziecięce głosy wygrały z tremą. Ostrołęka słuchała poezji

Na 2559W widać już nowy odcinek. Prace przekroczyły 61,9 proc.

II LO po modernizacji. Więcej przestrzeni dla uczniów ze szczególnymi potrzebami

Nowy dojazd do mostu w Czerniach już gotowy. Zmienił się cały odcinek

Jak wybrać namioty ogrodowe do wypoczynku, spotkań i ochrony przed słońcem?

W Ostrołęce będzie o patriotyzmie bez szkolnej patyny - muzeum zaprasza na debatę

Kurpie na żywo w muzeum - młodzi pasjonaci wchodzą do gry

Rodzinne zabawy trafią na papier. W powiecie ogłoszono konkurs plastyczny
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrołęce - kontakt, godziny, procedury
- Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce - kontakt, godziny przyjęć, zawiadomienie o przestępstwie
- Parafia św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce - msze, kancelaria, kontakt
- Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- WIORiN Ostrołęka - kontakt, godziny i zakres spraw
- Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce - bezpłatna komunikacja miejska, rozkład jazdy i kontakt
