Kilkadziesiąt minut wystarczyło funkcjonariuszom grupy ,,SPEED” na udaremnienie jazdy trzem niebezpiecznie poruszającym się kierowcom. Zatrzymani do kontroli drogowych kierowcy swoją szybką jazdą sami siebie pozbawili praw jazdy i przez kolejne 3 miesiące mają przymusowy ,,odpoczynek” od jazdy. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a inni jej użytkownicy też mają prawo na niej być bezpieczni.

Zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i wysokie mandaty - to sankcje za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym.

Niestety wielu jeszcze kierowców ignoruje obowiązujące limity prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Dlatego każdej doby na naszych drogach są obecni policjanci, m.in. z ostrołęckiej drogówki, w skład której wchodzą funkcjonariusze z grupy ,,SPEED”, których zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych lub szczególnie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

Wczoraj, tylko w ciągu kilkudziesięciu minut mundurowi z grupy ,,SPEED”, którzy dbali o bezpieczeństwo na ul. Ostrowskiej zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudownym ponad dwukrotnie.

Pierwszy z nich kierujący oplem jechał przy ograniczeniu do 50km/h 104, kolejny to kierowca opla poruszał się 110, natomiast ostatni z zatrzymanych jechał vw 102 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz ukarali ich mandatami od 400 do 500 złotych. Ponadto do ich kont kierowcy zostało dopisanych po 10 punktów karnych.

Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym musi liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. W tym czasie nie może prowadzić pojazdów mechanicznych, a jeśli wpadnie na kontroli drogowej, okres ten wydłuża się automatycznie do 6 miesięcy. Druga "wpadka" skutkuje trwałym odebraniem uprawnień i koniecznością ponownego zdania egzaminu.

Dodatkową pomoc w eliminowaniu piratów drogowych i amatorów prędkości z dróg naszego powiatu mogą stanowią informacje umieszczane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde takie miejsce oznaczone na mapie jest sprawdzane przez funkcjonariuszy i pozwala skutecznie walczyć z piractwem drogowym.

podkom.Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka