Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

Podczas tygodniowych działań policjanci z ostrołęckiej drogówki, którzy znajdują się w strukturach Mazowieckiej Grupy SPEED na terenie miasta i powiatu ostrołęckiego skontrolowali 136 pojazdów, z których kierowcy popełnili 147 wykroczeń w ruchu drogowym.

95 wykroczeń polegało na  przekroczeniu dozwolonej prędkość. Dodatkowo 3 z nich przekroczyło ją ponad dwukrotnie w obszarze zabudowanym, dlatego zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymano im prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Z uwagi na zły stan techniczny zatrzymano 4 dowody rejstracyjne, czym wyeliminowano z użytku niesprawne pojazdy.

Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

podkom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka