Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się wczoraj mieszkaniec Ostrołęki. 38 - latek będąc w stanie nietrzeźwości stracił panowanie nad samochodem i uderzył w ogrodzie posesji. Przeprowadzone badanie trzeźwości szybko wskazało przyczynę kolizji. Tylko podczas tego weekendu ostrołęccy policjanci udaremnili jazdę 6 pijanym kierowcom. Pamiętajmy, że konsekwencje tak bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, a także innych niewinnych osób poruszających się po drodze. Zwracamy się z apelem, aby nigdy nie wsiadać po alkoholu za kierownicę.

Wczoraj około godziny 16 : 00 dyżurny ostrołęckiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym na ul. Łomżyńskiej. Osoba zgłaszająca powiedziała, że kierujący hyundaiem uderzył w ogrodzenie.

Policjanci z ostrołęckiej drogówki, którzy przybyli na miejsce potwierdzili te zgłoszenie. Zastali oni uszkodzony pojazd oraz ogrodzenie posesji. Ranny w wyniku kierowca z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala, czuć od niego było alkohol.

Kierowcą auta okazał się 38 - letni mieszkaniec naszego miasta. Badanie jego trzeźwości wykazało, że ma on w swoim organizmie 2,2 promila alkoholu. W najbliższym czasie nieodpowiedzialny kierowca odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo - śledczego.  

Zanim wsiądziemy po spożyciu alkoholu za kierownice pomyślmy jak zmieni się nasze życie, jeśli będziemy sprawcami wyżej opisywanych sytuacji. Czy wypicie nawet niewielkiej ilości alkoholu jest warte poniesionych później negatywnych konsekwencji, a być może spędzenia także wielu lat w więzieniu? Jak w przyszłości  będzie wyglądało życie nasze i naszej rodziny? Odpowiedź na postawione pytanie, czy warto? - jest chyba aż nadto oczywista.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka