Czujnością i szybką reakcją wykazał się będący w czasie wolnym od służby policjant z posterunku policji w Czerwinie, który zatrzymał sklepowego złodzieja. Funkcjonariusz po tym, jak usłyszał wołanie o pomoc pracownicy sklepu ujął 40–letniego amatora cudzej własności. Dzięki właściwej postawie funkcjonariusza towar wrócił do właściciela sklepu, a mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Policjantem jest się przez całą dobę, w służbie i poza nią. Dowiódł tego funkcjonariusz z posterunku policji w Czerwinie, który w czasie wolnym od służby zatrzymał na gorącym uczynku sprawcę kradzieży sklepowej.

W miniony wtorek policjant w czasie wolnym od służby robił zakupy w jednym z ostrołęckich supermarketów. W pewnej chwili usłyszał wołanie pracownicy sklepu o pomoc, okazało się, że klient z towarem próbuje uciekać nie płacąc za niego.

Reakcja policjanta była błyskawiczna, policjant bez wahania ruszył za uciekinierem, który szybko ujął 40–letniego ostrołęczanina.

Dalsze czynności w tej sprawie podjęli policjanci z ostrołęckiego zespołu do spraw wykroczeń i postępowań administracyjnych.

Dzięki błyskawicznej, zdecydowanej reakcji funkcjonariusza będącego po służbie, mienie zostało odzyskane i powróciło na półki sklepowe. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku i ukarany za popełnione wykroczenie.

Autor: kom. Tomasz Żerański