Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ostrołęka

Dzisiaj na terenie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce odbyło się uroczyste przekazanie nowych samochodów dla policjantów z ostrołęckiej komendy. Ich zakup był możliwy dzięki wsparciu lokalnych samorządów, które przeznaczyły na ten cel 50% potrzebnych środków. Druga część została sfinansowana z budżetu Komendy Głównej Policji. Uroczystość była także doskonałą okazją do podziękowania Panu Staroście, Panu Prezydentowi, Pani Burmistrz, Państwu Wójtom poszczególnych gmin oraz radzie miasta i powiatów za ogromny wkład w bezpieczeństwo naszych mieszkańców i codzienną pomoc np. podczas licznych działań profilaktycznych skierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Dziś o godzinie 11:00 na placu apelowym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce rozpoczął się uroczysty apel z okazji przekazania nowych radiowozów, które dzięki dużemu wsparciu samorządów lokalnych zasiliły tabor ostrołęckiej policji.

W uroczystości wzięli udział: Komendant Miejski Policji w Ostrołęce mł. insp. Mirosław Olszewski, Starosta Ostrołęcki Pan Stanisław Kubeł, Wiceprezydent Miasta Ostrołęki Pani Anna Gocłowska wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Ostrołęki Panem Jakubem Frydrykiem, Kapelan ostrołęckiej komendy Ksiądz Robert Śliwowski, Burmistrz Myszyńca Pani Elżbieta Abramczyk, Wójt Gminy Baranowo Pan Henryk Toryfter, Wójt Gminy Lelis Pan Stefan Prusik, Wójt Gminy Czerwin Pan Grzegorz Długokęcki, Wójt Gminy Łyse Pan Grzegorz Fabiszewski, Wójt Gminy Czarnia Pan Marek Piórkowski, Wójt Gminy Goworowo Pan Piotr Kosiorek, Wójt Gminy Olszewo – Borki Pani Aneta Larent, a także Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Kadzidle Pan Zdzisław Parzych oraz kadra kierownicza ostrołęckiej komendy policji.

Nowe radiowozy, to przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców zarówno naszego miasta, jak i powiatu. Policyjne pojazdy w ciągu roku pokonują dystans nawet 100 tysięcy kilometrów, często z uwagi na charakter naszej służby  są one wykorzystywane w bardzo trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych. Dlatego bardzo ważne jest, aby były one sprawne, nowoczesne i np. jak te które zostały dziś przekazane wyposażone w napęd na cztery koła, dzięki któremu możemy podejmować szybkie działania w stosunku do osób potrzebujących pilnie naszej pomocy nawet w trudno dostępnym terenie, mówimy to chociażby o poszukiwaniach zaginionych osób. 

Radiowozy zakupione zostały dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz samorządowych naszego miasta i powiatu, które w połowie finansowały przedsięwzięcie. Pozostała część środków pochodziła z budżetu Policji. Łączny koszt zakupionych pojazdów wyniósł prawie 600 tysięcy złotych. Ponadto uroczyście przekazano także radiowozy, które pochodzą z zakupów centralnych. Pojazdy zaraz po otrzymaniu zostały wdrożone do użytkowania i służą już naszym mieszkańcom. Samorządy wsparły także zakup policyjnego wyposażenia w postaci, m.in. kamery termowizyjnej bardzo pomocnej w działaniach poszukiwawczych za zaginionymi.

W trakcie uroczystości Kapelan Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce ksiądz Robert Śliwowski poświęcił nowe pojazdy służbowe.

Komendant Miejski Policji w Ostrołęce mł. insp. Mirosław Olszewski podziękował władzom samorządowym za okazane wsparcie i zrozumienie kwestii bezpieczeństwa naszych mieszkańców Ostrołęki, wręczając przy tym symboliczne podziękowania. 

Podczas uroczystości Pan Komendant Miejski Policji w Ostrołęce wręczył także podziękowania Radnemu Powiatu Ostrołęckiego Panu Arturowi Kozłowskiemu za duże zaangażowanie w promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w postaci nakręcenia wspólnego filmu profilaktycznego „ Myślisz? Zwolnij”, który spotkał się z pozytywnym odbiorem także w mediach ogólnopolskich.

Dziękujemy samorządowcom oraz radnym poszczególnych gmin za okazane wsparcie. Jednocześnie cieszymy się, że sprawy bezpieczeństwa są dla nich tak bliskie i społeczeństwo zawsze może liczyć na ich pomoc, w tym jakże ważnym dla każdego z nas aspekcie.

Uroczystość została przeprowadzona w ścisłym reżimie sanitarnym.

 

LINK DO FILMU O DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI:

 

 

kom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

Film Ostroleka.mp4

Pobierz plik Ostroleka.mp4 (format mp4 - rozmiar 32.56 MB)

Pliki do pobrania

  • Transkrypcja do filmu
    43.18 KB
    Transkrypcja do filmu