Coraz więcej sygnałów o osobach, którzy kierują pojazdami będąc pod wpływem narkotyków, bądź alkoholu otrzymujemy od Państwa na telefon alarmowy. Za wszystkie dziękujemy, takie właściwe reakcje oznaczają jedno - coraz więcej osób mówi stanowcze NIE niebezpiecznym kierowcom, którzy stwarzają swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem ogromne niebezpieczeństwo i często są przyczyną ogromnych tragedii. Dzięki właściwej reakcji osoby postronnej udaremniono jazdę mężczyźnie, który jechał autem pod wpływem narkotyków i alkoholu.

W miniony piątek o godzinie 16 jeden z takich sygnałów odebrał dyżurny ostrołęckich policjantów. Zgłaszający oświadczył, że kierowca hondy, który jechał ul. B. Joselewicza może być pijany, bądź znajdować się pod działaniem narkotyków.

W związku z tym zgłaszający na ul. Okopowej w Ostrołęce wykorzystując dogodny moment uniemożliwił mu dalszą jazdę poprzez wyjęcie kluczyków ze stacyjki i powiadamiając o sytuacji policję.

Natychmiast na miejsce pojechali policjanci z ostrołęckiej drogówki. Kierującym hondą okazał się być 27 - letni mieszkaniec naszego powiatu.

Od mężczyzny czuć było alkohol, miał on też problemy z utrzymaniem równowagi oraz komunikacją. Alkomat wykazał w jego organizmie kierowcy prawie 2 promile alkoholu. Ponadto z uwagi na jego nieracjonalne zachowanie poddano go badaniu na zawartość narkotyków, które dało pozytywny wynik. Dlatego została od niego pobrana krew do badań na zawartość środków odurzających.

W związku z tym policjanci zatrzymali już mu prawo jazdy, a w najbliższym czasie mężczyzna poniesie konsekwencję karne i finansowe za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym sama jazda w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia.

Po raz kolejny właściwa postawa postronnej osoby przyczyniła się do udaremnienia jazdy niebezpiecznemu kierowcy, dziękujemy za taką reakcje. Być może dzięki takiemu właściwemu zachowaniu ze strony zgłaszającego uniknięto kolejnej tragedii na drodze.

kom. Tomasz Żerański"
KMP Ostrołęka