Policjant z Ostrołęki poza służbą zatrzymał pijanego kierowcę po pościgu

2 min czytania
Policjant z Ostrołęki poza służbą zatrzymał pijanego kierowcę po pościgu

Funkcjonariusz ostrołęckiego wydziału zauważył w nocy toyotę jadącą niespójnie i natychmiast powiadomił dyżurnego. Po przybyciu patrolu doszło do pościgu; kierowcę zatrzymano po tym, jak porzucił pojazd i próbował uciekać pieszo.

  • Ostrołęka - funkcjonariusz zauważył niebezpieczną jazdę
  • Pościg, zatrzymanie i ustalenia policji

Ostrołęka - funkcjonariusz zauważył niebezpieczną jazdę

W dniu 12 października około godz. 22 policjant z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją, przebywający poza służbą, zwrócił uwagę na styl jazdy kierowcy toyoty. Mężczyzna nie utrzymywał prostego toru jazdy, co wzbudziło podejrzenia o nietrzeźwość. Funkcjonariusz zgłosił zdarzenie dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Na miejsce skierowano patrol z Wydziału Ruchu Drogowego, a policjant będący poza służbą dołączył do działań.

Pościg, zatrzymanie i ustalenia policji

Kierowca zignorował sygnały do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę. W trakcie pościgu wjechał na nieogrodzoną posesję, po czym porzucił pojazd i próbował uciekać pieszo. Po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego wraz z policjantem, który jako pierwszy zauważył podejrzane zachowanie. Kierowcą okazał się 33‑letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Po zatrzymaniu od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu; badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile. Zatrzymany przewieziony został do policyjnego aresztu w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce. Wkrótce usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej — obydwa czyny kwalifikowane są jako przestępstwa. Dzięki reakcji funkcjonariusza będącego poza służbą kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu.

na podstawie: Policja Ostrołęka.

Autor: krystian