Dzięki policjantom z ostrołęckiego wydziału patrolowego ponad 300 porcji dilerskich narkotyków nie trafi do „obrotu”. Do sprawy zatrzymano mieszkańca Ostrołęki, który usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i przyznał się do jego popełnienia.

Na przestrzeni kilku ostatnich dni mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przeprowadzili wzmożone działania skierowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej w wyniku których zabezpieczono kilkaset porcji handlowych, m.in. amfetaminy. Tego rodzaju działania w dalszym ciągu są kontynuowane, czego dowodem jest policyjna akcja przeprowadzona w miniony wtorek.

Wtedy to wywiadowcy z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego ustalili, że jeden z mieszkańców naszego miasta może posiadać przy sobie narkotyki.

Już pierwsze minuty policyjnej akcji, która miała miejsce na jednej z ostrołęckich ulic pokazały, że ustalenia policjantów były trafne.

Przy 22 - letnim mieszkańcu naszego miasta policjanci znaleźli 4 torebki foliowe z zawartością suszu roślinnego. Wstępne jego badanie wykazało, że jest to marihuana. Z ilości zabezpieczonego narkotyku mężczyzna mógł uzyskać ponad 300 porcji dilerskich.

Ostrołęczanin został przewieziony na komendę i po wykonaniu wstępnych czynności osadzono go w policyjnym areszcie.

Dziś został mu przedstawiony zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków do którego się przyznał. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka