Mieszkanka Ostrołęki została przetransportowana do szpitala w wyniku zdarzenia drogowego, które miało miejsce wczoraj na drodze krajowej K- 53. Pamiętajmy, że nasze zagapienie, bądź nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego może być przyczyną tragedii.

 

Jedna osoba została przetransportowana do szpitala w wyniku zdarzenia drogowego, które miało miejsce wczoraj na drodze krajowej K- 53. Pamiętajmy, że nasze zagapienie, bądź nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego może być przyczyną tragedii.

Wczoraj około godziny 19 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce odebrał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w miejscowości Zabrodzie. Na miejsce pojechali policjanci z ostrołęckiej drogówki oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierujący bmw 22 - letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego podróżując wraz z 18 - letnią mieszkanka powiatu makowskiego w stronę Kadzidła najechał na tył toyoty, którego kierująca oczekiwała na możliwość skrętu w lewo w drogę prowadzącą do m. Łazy.

W wyniku zdarzenia kierująca toyotą 46 - letnia mieszkanka Ostrołęki została zabrana do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie odniosła ona poważnych obrażeń ciała.

Z uwagi na potrzebę wykonania czynności procesowych na miejscu zdarzenia droga była całkowicie zablokowana. Policjanci wraz ze strażakami wyznaczyli objazdy i kierowali ruchem drogowym.

Niezachowanie bezpiecznego odstępu od pojazdów jadących przed nami stanowi jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych na terenie naszego miasta i powiatu.

Pamiętajmy, że nawet najbardziej nowoczesny samochód podczas dobrych warunków atmosferycznych nie jest w stanie zatrzymać się w miejscu.