Właściwa reakcja mieszkańców może w ogromnym stopniu pomóc zabezpieczyć nasze mienie. Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie, to szybka reakcja funkcjonariuszy i szansa na zatrzymanie sprawcy na gorącym uczynku. Dlatego jeśli widzimy podejrzane osoby, bądź samochody "kręcące" się bez celu pod naszym, bądź sąsiada domem poinformujmy o tym policję. Policjanci przyjadą na miejsce i sprawdzą taką sytuację.

Bardzo często to Państwa sygnały mają ogromny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa. Odpowiednia reakcja przyczynia się do  zatrzymania sprawców.

Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie, to szybka reakcja, dlatego kiedy widzimy w pobliżu miejsca naszego zamieszkania obcy samochód jeżdżący bez celu, bądź stojący zaparkowany poinformujmy o tym policjantów.

Tak samo sytuacją się przedstawia w rejonie bloków. Obce osoby chodzące bez celu po klatkach schodowych  również powinny wzbudzić naszą czujność.

Tego typu zgłoszeń można dokonywać całkowicie anonimowo bezpośrednio do dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numer pod numer telefonu 47-704-14-24.

Podczas przekazywania zgłoszenia starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów o podejrzanych osobach, lub samochodach np. markę i kolor pojazdu, numery rejestracyjne, a także ubiór osób, które  wzbudzają nasze obawy.

 

kom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka