Pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na drodze bez względu na to jakim pojazdem się poruszają. Dlatego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce nieustannie prowadzą działania skierowane na wyeliminowanie tego rodzaju niebezpiecznych kierowców. Nie inaczej było podczas minionej doby, kiedy to mundurowi z Baranowa zaledwie w odstępie niespełna 2 godzin zatrzymali dwóch pijanych kierowców, jeden z nich poruszał się bez świateł…
Często nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji naszego działania, sądząc, że np. mając niewielki dystans do domu ,,jakoś się uda”. Takie myślenie jest mylne, ponieważ nigdy nie wiemy co się może wydarzyć na drodze.
Zanim wsiądziemy po spożyciu alkoholu za kierownice pomyślmy jak zmieni się nasze życie, jeśli będziemy sprawcami wyżej opisywanych sytuacji. Czy wypicie nawet niewielkiej ilości alkoholu jest warte poniesionych później negatywnych konsekwencji, a być może spędzenia także wielu lat w więzieniu.
Ostrołęccy policjanci tylko podczas minionego weekendu udaremnili jazdę dwóm bezmyślnym kierowcom, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.
Pierwszy z nich został zatrzymany około godziny 18:30 przez policjantów z miejscowego posterunku, kierujący renault 44 - letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego poruszał się ulicami Baranowa mając w organizmie ponad promil alkoholu.
Niespełna dwie godziny później również mundurowi z posterunku policji w Baranowie zatrzymali osobowego vw, który poruszał się w m. Oborczyska bez świateł. Sprawdzenie kierowcy passata 31 - letniego mieszkańca naszego powiatu wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Bezmyślni kierowcy stracili już swoje prawa jazdy, w niedługim czasie będą odpowiadać za swoje postępowanie przed sądem.
Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo za brak uprawnień sąd ma prawo nałożyć grzywnę w wysokości nawet 30 tys. złotych.
PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu.
kom. Tomasz Żerański